Ова се најфаулираните фудбалери во Премиерлигата

Најдобриот играч на Челзи Еден Азар е најфаулираниот фудбалер во Премиер лигата, покажаа точните статистички податоци.

Веднаш зад него е Вилфред Заха од Кристал Палас, по што следат клубскиот колега на Азар, Диего Коста и најскапото засилување во историајата Пол Погба од Манчестер Јунатед.

Еден Азар (75)
Вилфред Заха (74)
Диего Коста (68)
Пол Погба (58)

Тагови