Ова се трите најубави голови за оваа година (ВИДЕО)

ФИФА ги објави имињата на последните тројца кандидати кои ќе се борат за најубавиот гол во годината. Новиот победник на престижната награда “Пушкаш” ќе биде објавен на 23-ти октомври. Навивачите ќе имаат можност да гласаат до последниот момент на веб-страницата на Светскиот фудбалски сајт.

Првата е од Венецуела Дана Кастеланос, која се бори за својот гол од центар против Камерун за време на Светското првенство за девојчиња до 17-годишна возраст.

Напаѓачот на Арсенал, кој е најпознатиот овде Оливие Жиру, стрелаше против Кристал Палас.

Третиот е јужноафриканскиот голман Оскарину Масулуке, кој во последен момент изедначувачки погоди против Пирати Орландо.Тагови