October 16, 2013 - 0 Коментари

На 9.10.2013 година, фудбалскиот клуб „Ново Лисиче“ на учениците на ОУ „Лазо Ангеловски“ им подари дресови и топки за фудбал, како поддршка за успесите постигнати во училишните натпревари. Учениците преку активните кошаркарски тренинзи уште од...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Нема поубаво лето од она кога се игра светско првенство во фудбал. Една од сите тие ситници кои го пратат овој голем настан е и прекрасните стадиони. Па да ви ги преставиме, што реновираните, што...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Во драматично финале „СУК Импекс“ со резултат од 2:1 го победи „Партнер Дизајн”. На тој начин стигна до првото место и 140000 денари на годинешново издание на традиционалниот турнир во мал фудбал „8 – ми...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Раководството на Арената „Филип Втори“ ги извести ФК Вардар и ФК Работнички дека дерби средбата од 11 коло нема да бидат во можност да ја одиграат на нашиот најдобар стадион. Како причина се наведува дека...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Селекторот Ивица Обрван го објави списокот за собирот закажан на 28 октомври во рамките на ЕХФ. На 1 и 2 ноември играме со репрезентацијата на Црна Гора. Како што знаеме нејзин селектор е поранешниот тренер...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Тенис-ВТА Бургас (Бугарија) На ИТФ турнирот во Бургас вреден 10.000$ нашата најдобра тенсиерка Лина Ѓорческа не обезбеди пласман во второто коло. Со тоа преќината е успешната низа од турнирите во Албена и Русе. Поради повреда...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Репрезенацијата на Мексико на многу невкусен начин беше дочекана од навивачите на Костарика во очи квалификациониот натпревар за светското првенство во Бразил. Помала група на Костарикански навивачи биле собрани на аеродромот да ја дочекаат репрезентацијата...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Тони Мицевски, Бобан Бабунски,Зоран Бошковски – Чоко, Ѓорѓи Христов, Зоран Јовановски, Митко Стојковски, Зоран Мицевски, Ванчо Мицевски, Саша Илиќ, Игор Ангеловски, Арџент Беќири, Жарко Серафимовски, Светозар Станковски, Дејан Димовски, Драган Поповски и Томче Трајановски на...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Босна и Херцеговина е во транс откако Босанската фудбалска репрезентација се избори за пласман на Светското Првенство во Бразил 2014 година. Тоа предизвика огромно славење и масовно собирање на улиците во Сараево, Зеница, Бихач …...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Мало навраќање во историјата на Металург со една постара слика од 1980 година. Основата на тој тим е од младинските категории меѓу кои беа: Чокрев, Петрушевски, Вељановски, Проданов, Хаџиевски и браќата Јосифовски. Превземено од “rkmetalurg.mk”...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Синот на поранешниот Формула 1 возач Гај Едвардс, загина на патеката во Австралија. Околностите беа скоро идентични кога таткото на Шон во 1976 година успеа да го спаси познатиот Ники Лауда. Во овој случај за...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Украинскиот ракометар Александар Семиков од “ZTR Zaporozhye” изведе еден од најлошите удари од седум метри во историјата на ракометот. На мечот со Веспрем Александар Семиков изведуваше удар од седум метри, но топката му се залепи за...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Утре почнува продажбата на влезници за натреварот РК Струмица Зомимак М и РК Макаби Турек Тел Авив Продажни места: – просториите на РК Струмица Зомимак-М, ТЦ Глобал, спрат 2, секој ден од 11.00 до 16.00...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Ристовски (автогол) 16, Баста 19, Коларов (пенал) 38, Тадиќ 54, Шчеповиќ 73/Јаховиќ 83, Стадион во Јагодина, Главен судија: Рихард Труц (Словачка) Србија: Стојковиќ, Рукавина (Трајковиќ 84), Коларов, Ивановиќ, Настасиќ, Миливојевиќ (Петровиќ 76), Баста, Матиќ, Тошиќ,...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Почна продажбата за натреварот Металург-Динамо Минск. Точно во 17 часот почна продажбата на влезниците за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите, меѓу екипите на Металург и на Динамо Минск. На располагање се околу...

Повеќе
October 16, 2013 - 0 Коментари

Општина Кисела Вода и Агенцијата за млади и спорт, во организација заедно со карате клубот Маваши, го организираа 11-тиот меѓународен турнир “Маваши Опен 2013”, кој се одржа во саботата на 12 Октомври во спортската сала...

Повеќе