October 11, 2013 - 0 Коментари

Поради запалената пиротехника на натпреварот со Унион Олимпија, МЗТ Скопје е казнет со 5.000 евра казна од страна на АБА лигата. Доколку се повтори истото на било кој од наредните натпревари, клубот ќе биде казнет...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

На стадионот „Mладост“ во Струмица домашната екипа на Тиверија -Истатов со многу мотиви ги пречека новајлиите во лигата,екипата на Конзули од Битола..Стрелци за домашната екипа која мора да се каже дека во текот на целиот...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

Со цел се да помине во најдобар ред прочитајте ги ИНСТРУКЦИИТЕ за однесување на трибина за натпреварот ВАРДАР-ПСЖ кои ги усвои и кон кои ќе се придржува групата КОМИТИ: 1) НЕ НОСЕТЕ ВО САЛА ЗАПАЛКИ,...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

НХЛ, можеби, го дoби она што се нарекува “Гол на годината”. Стрелец на најубавиот гол ако не и помеѓу “Топ 3” е 19-годишниот Томас Ертел од Сан Хозе Шаркс. Тој е против Њујорк Ренџерс, оствари...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

Даниел Ван бајтен има многу тешка задача вечерва од 18 часот. Белгискиот стопер  ќе се обиде да го  задржи Марио Манџукиќ, својот соиграч од Баерн Минхен. Ван Бајтен  не е во прв план кај Пеп...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

Коби Брајант, првата ѕвезда на НБА и Лос Анџелес Лејкерс, се уште не знае кога ќе се врати на паркетот. Колку за потсетување Коби, по операцијата на Ахиловата тетива, и проблеми со коленото веќе пола...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

Селекција на Македонија составена од поранешни фудбалери  на  15 октомври ќе одигра хуманитарен  натревар против Србија. Средбат во Ниш започнува во 13.30, по што нејзините актери ќе заминат за Јагодина, каде што ќе ja следат...

Повеќе
October 10, 2013 - 0 Коментари

Иако овој фудбалер кој гласи со многу чуден и проблематичен карактер сепак во него има многу други квалитети. Марио Балотели ја свири Италијанската химна на клавир. Сите присутни се воодушевени од неговата извеба освен Пирло...

Повеќе
October 10, 2013 - 0 Коментари

На натпреварот од Србската лига помеѓу Јошанице и Победа некои гледаа фудбал, а некои и нешто многу поубаво. На местото помошник судија се појавила преубава девојка по име Александра Милојевиќ од Нови Пазар, која со...

Повеќе
October 10, 2013 - 0 Коментари

Од што паметниoт се срами. Така некако одеше тоа. Наместо навивачот на битолски Пелистер да го спаси играчот на Вардар Адамовиќ од удар зад грб тој сликал и  фотката беше постирана на неговата ФБ страница. Вака...

Повеќе
October 10, 2013 - 0 Коментари

„Скенирање“ на генернаците 1996 и 1997   Пријателски натревар одиграа две наши репрезентации. Во едната селекција играа деца родени 1996, а во другата 1997 година. Натреварот заврши 1-1. Прво „постарите“ преку Крезиќ во 15 минута...

Повеќе
October 10, 2013 - 0 Коментари

Како што вети Јавното претрпријатие „Билјанини Извори“ љубителите на спортот во Охрид и Макеоднија ги очекуваат бројни изненадувања. По одржувањето на меѓунардниот кошаркарски турнир , на кој настапија две екипи од АБА лигата: шамионот на...

Повеќе
October 10, 2013 - 0 Коментари

Рекорд на 110 метри со пречки    На националната Арена “Филип Втори“ во Скопје  се одржа поединечното првенство на Македонија во пионерска конкуренција. Натреварот помина во знакот на Мирчевска (Охрид) новата рекордерка на 110 со...

Повеќе
October 9, 2013 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 9, 2013 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 9, 2013 - 0 Коментари

Членките на веслачкиот клуб „Југ“ од Охрид имаа успшен настан на меѓународната веслачка регата „Тракија“ во Пловдив. Изабела Димовска, Мартина Тодоровска и Анастасија Паскали се враќаат со 4 сребрени и 2 бронзени медали. Димовска беше...

Повеќе