October 8, 2013 - 0 Коментари

Првиот натпревар во предсезоната Перо Антиќ со тимот на Аталанта го одиграа против актуелниот првак Мајами Хит и загубија со 5 поена разлика (92:87). Антиќ играше 16 минитуи во кој постигна 3 поена, 4 скока...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Штипијани пред „одбрана на тронот“ Тетово беше домаќин на претпоследното коло од македонска Баргала бокс лига. Токму боксерите на Баргала со 124 бода се убедливо на првото место и следната недела се очекува официјално да...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Еден од најголемите светски фудбалери на сите времиња Диего Армандо Марадона на сите негови ФБ страници, како и на неговиот официјален профил со огромни пофалби за македонскиот фудбалер Горан Пандев. Големо признание од фудбалската легенда...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Не помина ни еден час од изненадувачката одлука на господинот Сергеј Самсонеко, а низ градот почнаа гласините дека Таланд Душебаев поранешен тренер на Судат Реал и Атлетико Мадрид е новиот тренер на РК Вардар. Како...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Денеска нашата најдобар селекција во комплексот „Куќа на фудбалот“ од 18.00 часот ќе го одработи првиот тренинг за последните две квалификациски средби за светското првенство во Бразил 2014. Со ова „црвено-жолтите“ ги започнуваат подготoвките за...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Деки не игра со нас, последната средба ќе ја има со Јапонија Денеска селекторот Синиша Михајловиќ го соопшти списокот на фудбалерите што ќе настапуваат на последниот квалификациски натревар со Македонија на 15 октомври во Јагодина....

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Очекувана доминација на Грабул Димитар Грабул на убедлив начин стигна до победата на „MTP Tennis Open 2013“ . Во финалето беше подобар од  неговиот Дејвис куп колега од репрезентацијата Стефан Мицов со 2:0 (6-1 и...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Натпреварот од Серија А помеѓу Рома и Наполи е кој беше закажан за 19 Октомври е поместен е за еден ден порано поради најавениот протест за изградбата на брзата железница во северна Италија. Натреварот е...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Фудбалерот на Арсенал Џек Вилшир вети дека повеќе нема да запали цигара. Вилшир во петокот беше фатен како пуши на јавно место и поради тоа доби укор од Арсен Венгер. “Никогаш повеќе нема да запалам...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Најдобриот рели возач ја заврши својата кариера со превртување на релито во Франција. Лоеб и неговиот со-возач Даниел Елена излегоа од автомобилот без никакви повреди. Несреќата се случи во неделната прва етапа и на дел...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Со оглед на тоа колку се платени, не е ни чудо што најдобрите светски фудбалери одвојуваат толкави суми за своите “ѕверови” на четири тркала. Кристијано Роналдо барем засега е најплатен фудбалер. А неговиот Бугати Вејрон...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Пекинг, отвореното првенство на кина. Повторно финале како што сите љубители на тенисот го посакуваат, големите Новак и Надал. Овој пат поуспешен и поквалитетен противник беше Ноле. Во два сета брзо и експресно го совлада...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Најдобриот Руски кошаркар изјави дека е дојдено времето да се збогува од дресот на националниот тим. Андреј Кириленко не беше во составот на рускиот тим за европското првенство во Словенија. Русинот кој пред извесно време...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Што се случува кога еден играч ќе биде повреден на теренот? На натпреварот од лигата на шампионите одбрамбениот играч на Реал Мадрид, Пепе доби не толку силен удар колку што беше незгоден. Тој се судри...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Рафаел Надал и официјално го зазема првото место на АТП листата и го помина Новак Џоковиќ. Шпанецот сега има 40 бода предност. Меѓутоа најголемата промена меѓу првите 10 е враќањето на Хуан Мартин Дел Потро...

Повеќе