Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон денеска на посебна прес конференција соопшти дека по 17 години си заминува од Јувентус....

Повеќе
Transfer-Window1

Трансфер вести : Барсa плаќа €115m за Гризман, Герет Бејл се сели во Јунајтед..

May 14, 2018 - 0 Коментари
Атлетико се договорил со Барселона да го продаде Гризман за...
bet-ibc

BET-IBC предлог типови за обложување (12.05)

May 12, 2018 - 0 Коментари
Онлајн агентот за азијатски букмејкери со неколку совети ќе ви помогне...
img-389683

Салах се огласи за шпекулациите околу неговото заминување

May 11, 2018 - 0 Коментари
Се почести се пишувањата во весниците за можното заминување на...
paulo_dybala__wallpaper_designer_ahmed_salah_by_designer_ahmed_salah-dauag82

Клоп го сака Дибала, доколку Салах замине ова лето

May 10, 2018 - 0 Коментари
Шпекулациите дека Мо Салах на лето ќе се пресели во...

Синоќа се одигра првиот натпревар од финалето во Источната конференција, а во него тимот на Бостон Селтикс на домашен терен стигна до прва победа во серијата против Кливленд Кавалирс....

Повеќе
BOSTON, MA - May 3:  Al Horford #42 of the Boston Celtics exchanges high fives with Terry Rozier #12 and Marcus Morris #13 against the Philadelphia 76ers in Game Two of Round Two of the 2018 NBA Playoffs on May 3, 2018 at the TD Garden in Boston, Massachusetts.  NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2018 NBAE  (Photo by Brian Babineau/NBAE via Getty Images)

Бостон ја елиминараше Филаделфија и ќе се соочи со Леброн во финалето на Истокот

May 10, 2018 - 0 Коментари
Со триумфот во синоќешниот натпревар против Филаделфија 76ерс, тимот на...
kris-pol

Голден стејт и Хјустон се пласираа во финалето на Западната конференција

May 9, 2018 - 0 Коментари
Двата најдобри тима во Западната конференција ќе играат во финалето на...
fenerbahce-dogus-F4

Фенербахче ќе ја брани титулата во Евролигата

April 27, 2018 - 0 Коментари
Кошаркарите на Фенербахче се вториот учесник на фајналфор турнирот во...
zalgiris-F4

Жалгирис прв до Ф4 турнирот во Евролигата

April 27, 2018 - 0 Коментари
Најпознатиот литвански тим и актуелен шампион на оваа земја, тимот...

Вуко Борозан се поизвесно е дека ќе се приклучи на големиот број ракометари кои го напуштаат “црвено-црното” семејство и си заминуваат во нова средина. Тој по стапките на своите соиграчи Алекс Душебаев и Лука Циндриќ, го договори својот трансфер за преселба во полскиот шампион Виве Кјелце....

Повеќе
raul-gonzalez-na-press-konferencija

Раул Гонзалез: “Ќе ја искористиме паузата за добро да се подготвиме”

March 5, 2018 - 0 Коментари
Вардар имаше завршен напад за победа на вчерашниот дуел со...
vardar

Вардар му подари бод на Висла Плок

March 5, 2018 - 0 Коментари
Екипата на Вардар одигра нерешено 31-31 против Висла Плок на...
hansen-and-his-girlfriend-kendrick-lamar

Микел Хансен конечно ја “откри” својата девојка

March 3, 2018 - 0 Коментари
Иако веќе подолго време Микел Хансен е во љубовна врска...
borges-barca

Вардар заинтерсиран за играч на Барселона!?

February 21, 2018 - 0 Коментари
Вардар е заинтересиран за ракометар од актуелниот состав на Барселона....

Кaсиди Кук (22) , американката која се натпреварува во скокови во вода, се најде во центарот на вниманието откако во јавноста протекоа нејзини контраверзни фотографии....

Повеќе
Noticia-172004-neymar

Девојката на Нејмар ги излуде сите во провокативен аутфит на карневалот во Рио

February 15, 2018 - 0 Коментари
Додека фудбалерот на ПСЖ е зафатен со тренинзи и припреми...
00689829

Олимписка шампионка призна дека била силувана од лекарот на тимот

October 20, 2017 - 0 Коментари
Златната олимписка медалистка од Лондон 2012 МeкКајла Марони одлучи да...
00689710

Славната шпанска атлетичарка стави крај на кариерата

October 19, 2017 - 0 Коментари
Олимпискaта шампионка во скокање во височина во Рио де Жанеиро...
00689471

Натпреварот Џошуа – Пулев откажан

October 18, 2017 - 0 Коментари
Натпреварот меѓу Кубрат Пулев и Ентони Џошуа на 28-ми октомври...

Покрај бројните најавени промени во поглед на техничката регулатива, челниците на Формула 1 планираат и бројни измени во календарот на трките. Последните неколку денови доста се пишува околу евентуалното деби на Мајами во Формула 1 натпреварувањето. Следната недела управата на градот Мајами на гласање ќе го стави предлогот за одржувањето...

Повеќе
2017 Dakar Rally - Day Twelve

За прв пат во историјата релито Дакар само во една држава

May 20, 2018 - 0 Коментари
Најпопуларното рели Дакар следната година ќе се вози само во...
6c56456c28b5de60c24e0a998ad6bd09

Нико Розберг отвори академија за возачи

April 29, 2018 - 0 Коментари
Поранешниот F1 шампион, Нико Розберг отвори школа за возачи чија...
DbawIadW4AUewPU

Зарко на чекор до KTM

April 29, 2018 - 0 Коментари
MotoGP возачот, Жоан Зарко е пред заминување од Yamaha и...
21-porsche-logo-porsche-logo

Porsche размислува за влез во F1

April 29, 2018 - 0 Коментари
Спортскиот германски бренд и дел од VW групацијата, Porsche, планира...