• man-utd-chelsea

  Предлог тип за Манчестер Јунајтед – Челзи

  Фудбалерите предводени од Жозе Мурињо се специјализирани за дефанзивна игра, а и еден Манчестер Јунајтед кој важеше за еден од тимовите кои играат најубав фудбал...

 • man-sity-arsenal

  Предлог тип за Арсенал – Манчестер Сити

  Топџиите се специјализираа за освојување на домашните куп натпреварувања во последниве години, но денес се соочуваат со огромен предизвик да го победат лидерот на Премиер...

 • Dwight-Howard

  Предлог типови за НБА играчи

  По еднонеделна пауза поради All Star натпреварот во НБА, вечерва се враќаат натпреварите од регуларниот дел во НБА лигата. Оваа пауза им беше добредојден на...

Фудбалерите предводени од Жозе Мурињо се специјализирани за дефанзивна игра, а и еден Манчестер Јунајтед кој важеше за еден од тимовите кои играат најубав фудбал на “Островот” потпадна под негово влијание и се почесто го применува дефанзивниот стил на игра наметнат од “специјалниот”, поготово на дерби натпреварите....

Повеќе
man-sity-arsenal

Предлог тип за Арсенал – Манчестер Сити

February 25, 2018 - 0 Коментари
Топџиите се специјализираа за освојување на домашните куп натпреварувања во...
nejmar-leopard-1

“Леопардот” Нејмар стана атракција на социјалните медиуми

February 22, 2018 - 0 Коментари
Најдобриот бразилски фудбалер и еден од најдобрите фудбалери на денешницата,...
скандал

Скандал уапсен фудбалер на Виљареал поради киднапирање, кражба и тортура.

February 22, 2018 - 0 Коментари
Рубен Семедо, фудбалер на шпанскиот клуб Виљареал, беше уапсен откако...
ванда

Ванда Нара: Два големи клубови се заинтересирани за Икарди!

February 22, 2018 - 0 Коментари
Иднината на капитенот на Интер, Мауро Икарди, на “Џузепе Меачи”...

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ постигна нов трипл дабл  во победата на Денвер Нагетс над Сан Антонио – 122: 119....

Повеќе
Dwight-Howard

Предлог типови за НБА играчи

February 22, 2018 - 0 Коментари
По еднонеделна пауза поради All Star натпреварот во НБА, вечерва...
mzt-sampion-kup2018

МЗТ Скопје победник на кошаркарскиот куп на Македонија

February 19, 2018 - 0 Коментари
Тимот на МЗТ Скопје е новиот шампион во кошаркарскиот Куп...
брон

Тимот на Леброн славаше на ”all star” мечот , мвп наградата за ” кралот”

February 19, 2018 - 0 Коментари
– Тимот на  Леброн Џејмс е победник на 67-то издание...
богдан

Светот ги победи САД – Богдановиќ МВП (видео)

February 17, 2018 - 0 Коментари
Тимот на „Светот“ ја совлата екипата составена од кошаркари од...

Вардар е заинтересиран за ракометар од актуелниот состав на Барселона. Играчот кој е мета на актуелниот европски првак е пикерот Алексис Хернандез Боргес. Тој минатото лето се пресели во каталонскиот состав од редовите на Порто....

Повеќе
16062017115352_web_rakomet2

Со пораз од Данска заврши ЕП за Македонија

January 24, 2018 - 0 Коментари
Со пораз од 31-20 од Данска и последна позиција во...
logo_rfm2-768x535

Од победа до пораз за само неколку минути

January 23, 2018 - 0 Коментари
Ready to build innovative IoT solutions that rethink the FUTURE?...
16062017115352_web_rakomet2

Словенија ја потопи Шпанија, Maкедонија останува во игра за полуфиналето

January 23, 2018 - 0 Коментари
Големо изненадување се случи предмалку во Вараждин. Репрезентацијата на Словенија...
maxresdefault (3)

Видео од последниот натпревар помеѓу Македонија – Чешка

January 23, 2018 - 0 Коментари
Ready to build innovative IoT solutions that rethink the FUTURE?...

Додека фудбалерот на ПСЖ е зафатен со тренинзи и припреми за натпреварите од лигата на шампионите...

Повеќе
00689829

Олимписка шампионка призна дека била силувана од лекарот на тимот

October 20, 2017 - 0 Коментари
Златната олимписка медалистка од Лондон 2012 МeкКајла Марони одлучи да...
00689710

Славната шпанска атлетичарка стави крај на кариерата

October 19, 2017 - 0 Коментари
Олимпискaта шампионка во скокање во височина во Рио де Жанеиро...
00689471

Натпреварот Џошуа – Пулев откажан

October 18, 2017 - 0 Коментари
Натпреварот меѓу Кубрат Пулев и Ентони Џошуа на 28-ми октомври...
00689224

Познат и четвртиот финалист на завршниот турнир од АТП

October 17, 2017 - 0 Коментари
Австриската тениска ѕвезда Доминик Тим е четвртиот сигурен учесник во...

Фернандо Алонсо најави за време на прес-конференцијата за претстојната Гран При на САД дека останува во Формула 1 со тимот на Мекларен и догодина. Шпанецот стави крај месечните шпекулации дека ќе се повлече од Формула 1 и ќе бара победи во нов шампионат по катастрофалната сезона 2017. Мекларен го сменија...

Повеќе
00689697

Младиот Шумахер и следната сезона во Формула 3

October 19, 2017 - 0 Коментари
Синот на седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер –...
00689164

Довициозо го изненади Маркез во Јапонија

October 15, 2017 - 0 Коментари
Пилотот на Дукати Андреа Довициозо најдобро се снајде на влажната...
formula 2

Млад талент на Ферари ја освои титулата во Формула 2

October 9, 2017 - 0 Коментари
Младиот талент на Ферари Шарл Леклер ја освои титулата во...
wrc

Мијк ја освои Каталонија, Ожие се приближи до титулата

October 9, 2017 - 0 Коментари
Крис Мијк од тимот на Цитроен го освои релито во...