Манчестер Јунајтед би можел да има корист од интересот и желбата на Реал Мадрид за доведување на Нејмар. Имено, за да собере доволно средства за да го реализира спектакуларниот трансфер на Нејмар, Флорентино Перез ќе му дозволи на Рафаел Варан да го напушти клубот и да потпише за Манчестер Јунајтед, пренесува Дон Балон....

Повеќе
wilian-messi

Челзи имаше шанси, но Барса го има Меси (Видео)

February 20, 2018 - 0 Коментари
Челзи и Барселона одиграа без победник 1-1 во првиот осминафинален...
bayern

Баерн Минхен го декласираше Бешикташ (Видео)

February 20, 2018 - 0 Коментари
Баерн Минхен е третиот тим по Манчестер Сити и Ливерпул,...
chelsea-barca

Состави: Челзи – Барселона

February 20, 2018 - 0 Коментари
Челзи и Барселона ги објавија имињата на почетните состави со...
gun__1411130298_emiratesstadium_fisheye

Арсенал со најголем спонзорски договор во историјата на клубот

February 19, 2018 - 0 Коментари
Фудбалскиот  клуб Арсенал  потпиша нов петгодишен договор за спонзорство со...

Тимот на МЗТ Скопје е новиот шампион во кошаркарскиот Куп на Македонија откако во голема битка во финалето беше подобар од вечниот ривал тимот на Работнички....

Повеќе
брон

Тимот на Леброн славаше на ”all star” мечот , мвп наградата за ” кралот”

February 19, 2018 - 0 Коментари
– Тимот на  Леброн Џејмс е победник на 67-то издание...
богдан

Светот ги победи САД – Богдановиќ МВП (видео)

February 17, 2018 - 0 Коментари
Тимот на „Светот“ ја совлата екипата составена од кошаркари од...
karadzovski

Караџовски: “Работнички е искусен тим, но ќе се обидеме да ги изненадиме”

February 16, 2018 - 0 Коментари
Екипата на Куманово неочекувано издвојува лесна победа над Гостивар со...
kumanovo-gostivar

Куманово против Работнички во полуфиналето на Купот на Македонија

February 16, 2018 - 0 Коментари
Тимот на Куманово си закажа полуфинална пресметка против најтрофејниот македонски...

Вардар е заинтересиран за ракометар од актуелниот состав на Барселона. Играчот кој е мета на актуелниот европски првак е пикерот Алексис Хернандез Боргес. Тој минатото лето се пресели во каталонскиот состав од редовите на Порто....

Повеќе
16062017115352_web_rakomet2

Со пораз од Данска заврши ЕП за Македонија

January 24, 2018 - 0 Коментари
Со пораз од 31-20 од Данска и последна позиција во...
logo_rfm2-768x535

Од победа до пораз за само неколку минути

January 23, 2018 - 0 Коментари
Ready to build innovative IoT solutions that rethink the FUTURE?...
16062017115352_web_rakomet2

Словенија ја потопи Шпанија, Maкедонија останува во игра за полуфиналето

January 23, 2018 - 0 Коментари
Големо изненадување се случи предмалку во Вараждин. Репрезентацијата на Словенија...
maxresdefault (3)

Видео од последниот натпревар помеѓу Македонија – Чешка

January 23, 2018 - 0 Коментари
Ready to build innovative IoT solutions that rethink the FUTURE?...

Додека фудбалерот на ПСЖ е зафатен со тренинзи и припреми за натпреварите од лигата на шампионите...

Повеќе
00689829

Олимписка шампионка призна дека била силувана од лекарот на тимот

October 20, 2017 - 0 Коментари
Златната олимписка медалистка од Лондон 2012 МeкКајла Марони одлучи да...
00689710

Славната шпанска атлетичарка стави крај на кариерата

October 19, 2017 - 0 Коментари
Олимпискaта шампионка во скокање во височина во Рио де Жанеиро...
00689471

Натпреварот Џошуа – Пулев откажан

October 18, 2017 - 0 Коментари
Натпреварот меѓу Кубрат Пулев и Ентони Џошуа на 28-ми октомври...
00689224

Познат и четвртиот финалист на завршниот турнир од АТП

October 17, 2017 - 0 Коментари
Австриската тениска ѕвезда Доминик Тим е четвртиот сигурен учесник во...

Фернандо Алонсо најави за време на прес-конференцијата за претстојната Гран При на САД дека останува во Формула 1 со тимот на Мекларен и догодина. Шпанецот стави крај месечните шпекулации дека ќе се повлече од Формула 1 и ќе бара победи во нов шампионат по катастрофалната сезона 2017. Мекларен го сменија...

Повеќе
00689697

Младиот Шумахер и следната сезона во Формула 3

October 19, 2017 - 0 Коментари
Синот на седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер –...
00689164

Довициозо го изненади Маркез во Јапонија

October 15, 2017 - 0 Коментари
Пилотот на Дукати Андреа Довициозо најдобро се снајде на влажната...
formula 2

Млад талент на Ферари ја освои титулата во Формула 2

October 9, 2017 - 0 Коментари
Младиот талент на Ферари Шарл Леклер ја освои титулата во...
wrc

Мијк ја освои Каталонија, Ожие се приближи до титулата

October 9, 2017 - 0 Коментари
Крис Мијк од тимот на Цитроен го освои релито во...