По рекордните трансфери на Нејмар и Килиан Мбапе во нападот, екипата на ПСЖ реши примарен таргет да биде ангажман на екстра голман во текот на летото....

Повеќе
bet-ibc

BET-IBC: Предлог типови за денес (07.04)

April 7, 2018 - 0 Коментари
Брокерот бр.1 за онлајн обложување со неколку предлози ќе ви...
big_1519468616_copamerica

Катар, Кина, Јапонија… гости на Copa America

April 6, 2018 - 0 Коментари
Најпопуларното јужноамериканско репрезентативно натпреварување од следната година со новитет. Откако...
ray-wilkins

Англија во шок, почина фудбалската легенда Реј Вилкинс

April 4, 2018 - 0 Коментари
Англија е во шок по веста за смртта на фудбалскиот...

Екипата на Денвер Нагетс со 6тата едноподруго победа во НБА лигата е на чекор до пласман во плеј-оф разигрувањето. “Нагетси” славеа со 88-82 над екипата на Портланд која го забележа 4тиот пораз по ред....

Повеќе
SEO-image-NBA-logoman

НБА типови и анализи (12.03)

March 12, 2018 - 0 Коментари
Во НБА лигата се играат последните неколку натпревари од регуларниот...
Vestbruk

Нов трипл дабл на Вестбрук за победа над Сан Антонио

March 11, 2018 - 0 Коментари
Кошаркарите на Оклхома во дербито на вечерта славеа победа против...
tipcommk

NBA типови – играчи (09.03)

March 9, 2018 - 0 Коментари
Предлог играчи за вечерва...
tipcommk

Евролига типови (08.03)

March 8, 2018 - 0 Коментари
Наши предлози од Евролигата...

Вуко Борозан се поизвесно е дека ќе се приклучи на големиот број ракометари кои го напуштаат “црвено-црното” семејство и си заминуваат во нова средина. Тој по стапките на своите соиграчи Алекс Душебаев и Лука Циндриќ, го договори својот трансфер за преселба во полскиот шампион Виве Кјелце....

Повеќе
raul-gonzalez-na-press-konferencija

Раул Гонзалез: “Ќе ја искористиме паузата за добро да се подготвиме”

March 5, 2018 - 0 Коментари
Вардар имаше завршен напад за победа на вчерашниот дуел со...
vardar

Вардар му подари бод на Висла Плок

March 5, 2018 - 0 Коментари
Екипата на Вардар одигра нерешено 31-31 против Висла Плок на...
hansen-and-his-girlfriend-kendrick-lamar

Микел Хансен конечно ја “откри” својата девојка

March 3, 2018 - 0 Коментари
Иако веќе подолго време Микел Хансен е во љубовна врска...
borges-barca

Вардар заинтерсиран за играч на Барселона!?

February 21, 2018 - 0 Коментари
Вардар е заинтересиран за ракометар од актуелниот состав на Барселона....

Кaсиди Кук (22) , американката која се натпреварува во скокови во вода, се најде во центарот на вниманието откако во јавноста протекоа нејзини контраверзни фотографии....

Повеќе
Noticia-172004-neymar

Девојката на Нејмар ги излуде сите во провокативен аутфит на карневалот во Рио

February 15, 2018 - 0 Коментари
Додека фудбалерот на ПСЖ е зафатен со тренинзи и припреми...
00689829

Олимписка шампионка призна дека била силувана од лекарот на тимот

October 20, 2017 - 0 Коментари
Златната олимписка медалистка од Лондон 2012 МeкКајла Марони одлучи да...
00689710

Славната шпанска атлетичарка стави крај на кариерата

October 19, 2017 - 0 Коментари
Олимпискaта шампионка во скокање во височина во Рио де Жанеиро...
00689471

Натпреварот Џошуа – Пулев откажан

October 18, 2017 - 0 Коментари
Натпреварот меѓу Кубрат Пулев и Ентони Џошуа на 28-ми октомври...

Предмалку во Шангај завршија квалификациите за утрешната трка во рамките на F1 Големата награда на Кина. И на овие квалификации како и минатата недела во Бахреин првата позиција му припадна на германецот Себастијан Фетел кој утре по втор пат сезонава ќе стартува од пол позицијата. Во првите две квалификации Фетел...

Повеќе
Lewis-Hamilton-650667

Хамилтон со нов рекорден договор

April 6, 2018 - 0 Коментари
Британскиот F1 возач, Луис Хамилтон е пред потпишување на нов,...
new-logo-770x424-1-730x402

Ексклузивно: Формула 1 и во Македонија!

March 26, 2018 - 0 Коментари
Откако ги изгубивме сите надежи дека ќе гледаме Формула 1...
1521965269563-730x411

F1: Фетел и Ферари победници во Австралија

March 25, 2018 - 0 Коментари
Себастијан Фетел кај возачите и Ферари кај конструкторите се победниците...
Fernando-Alonso-Crop-725x500

Алонсо: Mercedes е пред сите

March 22, 2018 - 0 Коментари
Двократниот F1 шампион Фернандо Алонсо во пресрет на новата сезона...