Пелистер во Битола ќе му се одмаздува на Работнички за поразот во Скопје
Објавено на 13/11/2014 | МАКЕДОНСКИ СПОРТ, ФУДБАЛ

Денес во рамките од 6 коло во лигата на Б тимовите, со почеток од 13:00 часот на стадионот со вештачка трева ,,Павел Шатев” во Битола, Пелистер Б го пречекува Работнички Б. На првиот натпревар Работнички со голот на Цветан Чурлинов минимално триумфираше со 1:0.

За Пелистер од првата минута натпреварот ќе го започнат: Ристевски – Бошевски, Магловски, Ристевски, Котески – Атанасовски, Велевски, Таири, Трифуновски, Кузманов – Главевски

На клупата за резерви: Апостоловски, Поповски, Беговски, Шумковски, Тасевски, Исмаили

Тагови