Поранешен ракометар на Металург потпиша со шпански клуб
Објавено на 11/08/2017 | МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ, РАКОМЕТ

Поранешниот ракометар на Металург, Предраг Вејин, повторно ќе го носи дресот на шпански Адемар од Леон. Вице-шампионот на Шпанија се враќа на големата етапа, играјќи во Лигата на шампионите оваа сезона, така што ќе биде помогнат од поранешен член, кој му го даде најдоброто време во својата кариера во Леон помеѓу 2013 и 2015 година.

Вејн ја напушти Шпанија од каде дојде од Металопластика, а по две сезони во Леон се пресели во францускиот Данкерк, по што следеа епизоди во Ал Џезира од Абу Даби и скопски Металург, каде што заврши минатата сезона.


Тагови