Познати дуелите од плеј-офот за СП 2018

Станаа јасни дуелите во плеј-офот за СП 2018 година. Италија ќе расправа со Шведска. Не очекува и балкански судир меѓу Хрватска и Грција. Данска ја доби Република Ирска, а Северна Ирска ќе игра против Швајцарија.

Се играат два меча.

Парови:

Северна Ирска – Швајцарија

Хрватска – Грција

Данска – Република Ирска

Шведска – Италија

Првите натпревари се на 9, 10 и 11 ноември, а реваншите – на 12, 13 и 14 ноември.

Патници на СП во Русија 2018:

Русија (домаќин)
Бразил
Иран
Јапонија
Мексико
Белгија
Република Кореја
Саудиска Арабија
Германија
Англија
Шпанија
Нигерија
Коста Рика
Полска
Египет
Исланд
Србија
Португалија
Франција
Уругвај
Аргентина
Колумбија
Панама

Тагови