Премиер Лига: Типување на 30-то коло

Во следните неколку дена ќе можеме да уживаме во натпреварите од 30-то коло во Премиер Лигата.

Распоред на 30-то коло:

сабота
13:30 Ливерпул vs Евертон
16:00 Барнли vs Тотенхем
16:00 Челзи vs Кристал Палас
16:00 Хал Сити vs Вест Хем
16:00 Лестер vs Стоук Сити
16:00 Манчестер Јунајтед vs Вест Бромвич Албион
16:00 Ватфорд vs Сандерленд
18:30 Саутемптон vs Бурнемут
недела
14:30 Свонси vs Мидлсборо
17:00 Арсенал vs Манчестер Сити

Типување на 30-то коло во Премиер Лигата:

Сабота април 1, 2017
Ливерпул vs Евертон: 0-2
Барнли vs Тотенхем: 1Х
Челзи vs Кристал Палас: 1
Хал Сити vs Вест Хем: ГГ
Лестер vs Стоук Сити: 1
Манчестер Јунајтед vs Вест Бромвич Албион: 1
Ватфорд vs Сандерленд: 0-2
Саутемптон vs Бурнемут: 1
Недела 2 април, 2017
Свонси vs Мидлсборо: 1Х
Арсенал vs Манчестер Сити: ГГ

 

Тагови