Пуштени во продажба билетите за ЕП во Полска
Објавено на 21/02/2017 | Мак Фудбал, ФУДБАЛ

УЕФА ги пушти во продажба билетите за претстојното Европско првенство во фудбал за фудбалери до 21 година. Нашите млади фудбалери кои наравија голем подвиг минатата година ќе може во живо да се поддржи за три односно пет евра возависност од категоријата. Билетите за категорија 1 чинат 300 денари, додека оние од категорија 2 за 180 денари. Цената на билетите за натпреварите од елиминационата фаза се движат од 5 до 9 евра.

u21_tick_eng_CATEGORIES

За потсетување, ЕП во Полска започнува на 16. јуни, а Македонија игра во група заедно со Шпанија, Португалија и Србија.

Тагови