Ретро: Македонија – Русија 36:30 (ВИДЕО)

Published On 15/01/2018 » 512 Views» Slider, РАКОМЕТ, ТАЈМ АУТ

Во очекување на вечерашниот натпревар против Црна Гора, во продолжение ве потсеќаме на една од најголемите победи на машката ракометна репрезентација. На СП кое во 2009 година се одигра во Хрватска, Македонија со високи 36-30 ја декласираше репрезентацијата на Русија.
Се надеваме дека вака убедливи ќе бидат и на вечерашниот натпревар против Црна Гора.

Share this post
Tags

Comments are closed.