Ристовски, Илиќ и Штербик меѓу најдобрите во 2-то коло во ЕХФ Лигата на шампиони
Објавено на 26/09/2017 | МАКЕДОНСКИ СПОРТ, РАКОМЕТ

Заврши 2-то коло во ЕХФ Лигата на шампионите, Вардар запиша нова победа против Нант и Кирил Лазаров, а Металург нво пораз дома од Бешикташ.

Шпанскиот гигант Барселона, стигна до првата победа во новата сезона на ЕХФ Лигата на шампионите, откако тесно го совлада Кристијанштад, а најзаслужен за тоа е нашиот Борко Ристовски, кој ја имаше петтата најдобра интервенција.

Место во најдобрите голови имаше и за крилото на Металург Вања Илиќ, а место кај најдобритеова коло имаше и за голманот на Вардар Арпад Штербик.

 

Тагови