Ромарио: “Јас бев подобар од Роналдо и Меси”

Легендарниот напаѓач на Бразил Ромарио изјави дека мегаѕвездите на светскиот фудбал Кристијано Роналдо и Лионел Меси се уште се послаби од него.

“Вистина е дека Меси и Роналдо имаат различни карактеристики од моите, како и тоа дека се најдобрите играчи во светот. Освоија многу трофеи и” Златни топки “, но без да звучи нескромно, јас бев подобар од нив”, изјави поранешната ѕвезда на Барселона и светски шампион во 1994 година.

Поранешниот најдобар стрелец во Бразил тврди дека има повеќе од 1.000 голови во неговата кариера, додека официјалната статистика вели дека има 829.

Тагови