Роналдо: “Го напуштам Мадрид”

Суперѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо одлучи да ја напушти шпанската престолнина, Мадрид.

“Го напуштам Мадрид, и нема враќање назад”, рече Роналдо за медиумите во Португалија, со која се подготвува за почеток на купот на конфедерациите во Русија.

Според медиумите во Шпанија Пари Сен Жермен и Манчестер Јунајтед се спремни да издвојат огромна сума за португалецот од околу 400 милиони, со што тој ќе стане далеку најскапиот фудбалер во светот.

Тагови