Роналдо стигна до третото место по настапи во ЛШ

Ѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо забележа уште едно постигнување зад неговото име. Во ремито против Тотенхем (1:1) го запиша настапот број 143 во Лигата на шампионите во својата кариера. Така тој стигна до третото место на вечната ранг-листа овде, оставајќи ја зад себе легендата за Реал Мадрид Раул Гонзалес.

На врвот е уште еден поранешен играч на Реал Мадрид – голманот Икер Касијас, кој има 166 натпревари, а во моментов е во Португалија. По него е Чави Хернандез. Поранешниот играч на Барселона има 151 натпревар.

Тагови