Русинка го освои турнирот во Хонг Конг
Објавено на 16/10/2017 | МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ, ОСТАНАТО, ТЕНИС

Анастасија Павличенкова ја освои титулата на тенискиот турнир во Хонг Конг со награда од поламилион долари. Во финалето русинка победи драматично со 5:7, 6:3, 7:6 (3) против Дарија Гаврилова од Австралија за три часа и 11 минути.

26-годишната Павличенкова ја освои својата 11-та титула од ВТА турнирите.

Тагови