Салах се огласи за шпекулациите околу неговото заминување
Објавено на 11/05/2018 | Slider, ФУДБАЛ

Се почести се пишувањата во весниците за можното заминување на ѕвездата на Ливерпул, Мо Салах.

Како најсериозен кандидат е екипата на Реал Мадрид која е спремна да одвои дури 200 милиони евра да го доведедат Момо во своите редови. Но, Салах се гледа себеси на Енфилд и догодина. Тој изјави дека тоа што се случувало оваа сезона во Ливерпул е само почеток, најдоброто допрва следи и дека е многу среќен и задоволен во Ливерпул.

Сепак дали Ливерпул ќе останат рамнодушни на милионите од Реал Мадрид останува да видиме ова лето.

Тагови