Сингл на денот (05.11.2017)
Објавено на 05/11/2017 | ТИПОВИ

 РЕАЛ СОСИЕДАД – ЕИБАР   1


Денеска во Примера на програмата е локалното баскиско дерби помеѓу екипите на Реал Сосиедад и Еибар. Иако сезоната за Сосиедад почна многу добро, сепак во октомври следуваше пад на формата па така на последните пет одиграни натпревари во Примера има остварено само една победа. Со далеку полош учинок е екипата на Еибар која нема ниту една победа. Сметаме дека редно време е Реал Сосиедад да забележи победа, а во прилог на Сосиедад оди и тоа што за Еибар нема да настапат неколку повредени првотимци. Нашиот предлог тип е 1.

Тагови