Сингл на денот (14.10.2017)
Објавено на 14/10/2017 | ТИПОВИ

ЈУВЕНТУС – ЛАЦИО   ГГ


Само еден од последните десет меѓусебни натпревари завршиле ГГ. Сепак, оваа сезона одбраната на Јувентус е ослабена за Бонучи и Дани Алвеш поради што Алегри постојано тестира соодветни комбинации во последната линија со форсирање на Бенатија и Ругани како централни дефанзивци. Последниот натпревар со Аталанта покажа дека Бјанконерите имаат “дупки” во одбраната. Од друга страна Лацио на последните четири од пет натпревари има одиграно 5+. Ние не очекуваме многу голови, можеби 2-4, но нашиот предлог тип е ГГ.

Тагови