Сингл на денот (19.11.2017)
Објавено на 19/11/2017 | ТИПОВИ

 РОСТОВ – АМКАР   1


Од 9 август Ростов нема забележано победа на домашен терен во рамките на руската Премиер Лига. Од овој датум па се до денес, овој тим забележа само уште една победа во РПЛ. Од друга страна по лошиот старт, Амкар забележа три победи во низа. Сепак букмејкерите сметаат дека домаќините се голем фаворит, а во насока на тоа оди и падот на коефициентот за победа на домаќините и најавите на руските спортски медиуми од Краснодарската област дека е редно време домаќините да победат. Нашиот предлог тип е 1.

Тагови