Соборен рекорд во посетеност на натпревар на младинци (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд го победи Баерн Минхен во финалето на младите во Бундеслигата, но во овој натпревар собори рекорд во посетеност. Верувале или не, натпреварот беше следен од 33.450 луѓе.

Немаше голови по 120 минути, но на пеналите, Борусија ја обезбеди четвртата последователна титула шампион на земјата.

 

Тагови