Стричова ја освои втората титула во кариерата
Објавено на 16/10/2017 | МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ, ОСТАНАТО, ТЕНИС

Барбора Стричова ја освои титулата на тенискиот турнир во австрискиот град Линц со награда од 250.000 долари. Чешката тенисерка ја порази во финалето Магдалена Рибарикова од Словачка со 6:4, 6:1.

Титулата е втора во кариерата на Стричова и нејзина прва во изминатите шест години

Тагови