Преглед на "adidas" Tag
August 13, 2017 - 0 Коментари

Пума доминира пред Најк и Адидас во Премиер Лигата. По подолго време доминацијата на Најк и Адидас е срушена. Оваа сезона дури пет екипи носат дресови на Пума, четири на Најк и три на Адидас,...

Повеќе
May 15, 2017 - 0 Коментари

Италијанскиот весник Ла Република пренесува дека Адидас сака да репреговара со Милан во однос на меѓусебниот договор потпишан во 2013 година. Причината за овој потег на Адидас се слабите резултати на клубот која се афектираше...

Повеќе
April 2, 2017 - 0 Коментари

Арсенал го раскина договорот со Пума и потпиша нов со Адидас. Договорот на Арсенал со Пума е со важност до летото 20019 година, а според договорот потпишан во 2014 “Топџиите” добиваат 30 милиони евра по...

Повеќе
March 30, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
November 14, 2016 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
September 8, 2016 - 0 Коментари

Адидас веќе ги дизајнираше дресовите на Германија за следната сезона. Според информациите кои протекоа во јавноста, Германците повторно ќе ги добијат дресовите во зелена боја кои беа доста популарни кон крајот на 80тите и 90тите....

Повеќе
July 20, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
May 20, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
April 29, 2016 - 0 Коментари

На Твитер профилот на La_Bianconera се појавија фотографии од дресовите на Јувентус за следната година. Сепак сеуште нема официјална потврда дека вака ќе изгледаат новите дресови.   +++ #MAGLIA #JUVE HOME 2016/17 +++ ECCO COME...

Повеќе