Преглед на "Arjen Roben" Tag
October 11, 2017 - 0 Коментари

Натпреварот против Шведска (2:0) беше последен за Арjен Робен со тимот на Холандија. Крилото на Баерн Минхен гi одбележа и двата гола за успехот на “лалињата”, но тој не беше доволен за да ги лизне...

Повеќе
March 30, 2016 - 0 Коментари

Крилото на Баерн Минхен никако неможе да се опорави сезонава од многубројните повреди. Одигра девет натпревари во септември, пет во ноември, па повреда, се врати за натпреварот во Купот против Борусија Дортмунд, но на истиот...

Повеќе
March 8, 2016 - 0 Коментари

Крилото на Баерн Минхен Арјен Робен смета дека има уште што може да придодаде на тимот. Холанѓанецот има 32 години, но се наоѓа во одлична форма и верува дека може да биде корисен и во...

Повеќе
February 10, 2016 - 0 Коментари

Арјен Робен нема да биде во плановите на Баерн Минхен во наредната сезона и на лето би можел да се пресели на “Олд Трафорд”, тврдат англиските медиуми. Холанѓанецот наполни 32 години,и е многу далеку од...

Повеќе
August 14, 2014 - 0 Коментари

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер и играчот за врска исто така член на германската екипа, Арјен Робен се кандидати за наградата најдобар фудбалер во сезоната 2013/2014 која ја...

Повеќе
July 10, 2014 - 0 Коментари

Холандскиот репрезентативец Арјен Робен го прогнозираше финалето на Светското првенство во Бразил, откако неговата репрезентација загуби во полуфиналето против Аргентина по изведувањето на пеналите. Според крилото на Баерн Минхен, Германија ќе ја освои светската титула....

Повеќе