Преглед на "arsenal" Tag
March 11, 2018 - 0 Коментари

Арсенал и Ватфорд се среќаваат во 30-тото првенствено коло во Премиер Лигата. Популарните “Топчии” моментно се наоѓаат на шестата позиција на табелата (што доведува до квалификации за Лигата на Европа) со 45 поени, додека “Стршлените”...

Повеќе
March 6, 2018 - 0 Коментари

Хектор Белерин минатото лето имаше шанса да го напушти Арсенал, но тренерот на екипата, Арсен Венгер успеа да го убеди да остане на „Емирати“....

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Сопственикот на Евертон Фархад Мошири е подготвен да му понуди работа на Арсен Венгер ако Французинот го напушти Арсенал на крајот од сезоната....

Повеќе
February 27, 2018 - 0 Коментари

Управата на Арсенал претходното лето беше пред сериозен тест, бидејќи требаше да донесе една многу значајна одлука, а тоа беше дали да го задржи актуелниот менаџер Арсен Венгер кој е повеќе од 20 години на...

Повеќе
February 25, 2018 - 0 Коментари

Топџиите се специјализираа за освојување на домашните куп натпреварувања во последниве години, но денес се соочуваат со огромен предизвик да го победат лидерот на Премиер Лигата, Манчестер Сити на Вембли....

Повеќе
February 19, 2018 - 0 Коментари

Фудбалскиот  клуб Арсенал  потпиша нов петгодишен договор за спонзорство со авиокомпанијата “Емирати”....

Повеќе
February 14, 2018 - 0 Коментари

Фудбалерот на Арсенал Александре Лаказет поради повреда ќе биде надвор од терените од 4-6 недели објави лондонскиот клуб....

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред на Арсенал Месут Озил сé уште не може да се справи со клубот за нов договор и од Емирати веќе ја губат надежта дека тоа ќе се случи. Поради оваа причина,...

Повеќе
August 12, 2017 - 0 Коментари

Дури седум голови беа постигнати на премиерниот натпревар од новата сезона во Премиер Лигата. Вчеравчеер во Лондон, Арсенал ја совлада екипата на Лестер со 4-3 во супер интересен натпревар. Лаказет во втората минута стрелаше за...

Повеќе
July 5, 2017 - 0 Коментари

Арсенал го доведе Александар Лаказет. Напаѓачот потпиша договор за пет сезони. Французинот доаѓа од Лион за околу 52 милиони фунти, што е нов рекорд за “топџиите”. Пред месец Лаказет беше договорен со Атлетико Мадрид, но...

Повеќе
June 8, 2017 - 0 Коментари

Екипите на Арсенал и Валенсија се на пол позиција за ангажман на играчот од средниот ред на Јувентус, Марио Лемина. Младиот фудбалер во Јувентус пристигна од редовите на Олимпик Марсеј за 10,5 милиони евра, но...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Арсенал го доведе првото засилување за летото, Сеад Колашинац од Шалке 04. Босанскиот репрезентативец доаѓа како слободен агент и неговиот договор со тимот од Лондон е за пет години. Интерес кон него имаше уште од...

Повеќе
May 27, 2017 - 0 Коментари

Арсенал го освои ФА Купот по трет пат во последните четири години. Тимот на Арсен Венгер славеше над Челзи со 2:1 во финалето, исполнето со драматични моменти. “Топџиите” поведоа уште во четвртата минута со гол...

Повеќе
May 21, 2017 - 0 Коментари

Ливерпул ja заврши задачата и заврши во топ 4 во крајниот пласман на Премиерлигата, откако во последниот дуел сезоната победија со 3:0 над Мидлзборо на “Енфилд”. Жоржињо Вајналдум (45 ‘), Филипе Коутињо (51’) и Адам...

Повеќе
May 16, 2017 - 0 Коментари

Левиот бек на Шалке 04 Сеад Колашинац е првото летно засилување за Арсенал. Договорот ќе стапи во сила од 1 јули, бидејќи тогаш босанскиот репрезентативец станува слободен агент. Веднаш потоа Колашинац ќе потпише договор со “топџиите”....

Повеќе
April 14, 2017 - 0 Коментари

Се сеќавате ли на Марк Овермарс, поранешен фудбалер на Ајакс, Арсенал и Барселона? Роден во Ернст, Холандија на 29 март 1973 година, Марк израснал во семејната фарма на која меѓудругото одгледувале и компири. Без машинерија...

Повеќе