Browsing the "атп ранг листа" Tag
February 17, 2018 - 0 Comments

Роџер Федерер испиша историја тешко достижна за било кој друг тенисер, искачувајќи се повторно на првото место на АТП ранг листата. Федекс уште еднаш потврди дека е убедливо најдобриот тенисер на денешницата, уривајќи нов рекорд...

Read More
January 12, 2015 - 0 Comments

Македонскиот најдобро рангиран тенисер Томислав Јотовски на најновата денешна објавена АТП листа назадуваше за две позиции. Јотовски сега се наоѓа на 545. место со 59 освоени поени. Исто така и во двојки назадуваше за пет...

Read More