Преглед на "Baern Minhen" Tag
May 2, 2018 - 0 Коментари

Реал Мадрид е првиот финалист во Лигата на шампионите, откако „кралевите“ во драматичен натпревар одиграа нерешено 2-2 на „Сантијаго Бернабеу“ против германски Баерн Минхен....

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Атлетико Мадрид го освои ауди Купот 2017 по успехот по изведувањето на пенали во финалето против Ливерпул. На “Алијанц Арена” во Минхен Кејди го отвори резултатот за шпанците во 34-тата минута, а Роберто...

Повеќе
July 26, 2017 - 0 Коментари

Младиот играч Ренато Санчез ја потврди желбата да го напушти Баерн Минхен само година по трансферот од Бенфика. Португалецот кој стана Европски шампион е разочаран што е резерва и е убеден дека во Милан –...

Повеќе
July 11, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид и Баерн Минхен го објавија официјално договорот, според кој Хамес Родригез преминува во германскиот клуб. Фудбалерот ќе ги помине првите две сезони како позајмен, по што баварците ќе можат да го откупат, ако...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

За прв пат во клупската историја Баерн Минхен ќе има фудбалер од Република Кореја. Германците се договориле за трансферот на Ву-Јен Чен од школата на Инчон Јунајтед. За фудбалерот шампионот на Бундеслигата ќе плати 700...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Корентин Толисо е нов фудбалер на Баерн Минхен. Договорот е со важност до 2022 година, а Лион ќе добие 40 милиони евра, оваа бројка може да достигне и до 50 милиони евра со бонуси. За...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот играч на Баерн Минхен Вили Сањол се врати во клубот во улогата на помошник на тренерот Карло Анчелоти. Французинот потпиша за две години со баварците и се приклучи на штабот на Анчелоти, во кој...

Повеќе
May 25, 2017 - 0 Коментари

Баерн Минхен потпиша договор со напаѓачот Феликс Гетце, соопштија од клубот. Договорот е прв во професионалниот фудбал за 19-годишниот играч и е со рок до летото 2019 година. Феликс Гетце, е помал брат на Марио...

Повеќе
May 24, 2017 - 0 Коментари

Борусија Дортмунд го победи Баерн Минхен во финалето на младите во Бундеслигата, но во овој натпревар собори рекорд во посетеност. Верувале или не, натпреварот беше следен од 33.450 луѓе. Немаше голови по 120 минути, но...

Повеќе
May 19, 2017 - 0 Коментари

Никој нема победничката низа на домашен терен во Лигата на шампионите како најголемиот германски тим – Баерн Минхен, кој влезе во Гинисовата книга на рекорди. До поразот од Реал Мадрид на “Алијанц Арена” во четврт-финалето...

Повеќе
May 7, 2017 - 0 Коментари

Германскиот дизајн Мотман објави предлог дизајни за третиот дрес на Баерн Минхен за следната сезона. Кој е вашиот омилен?...

Повеќе
May 2, 2017 - 0 Коментари

Баерн Минхен издвои за Ренато Санчез 30 милиони фунти, но исто така има и клаузула според која играчот може да стане најскапиот фудбалер во историјата на Баерн Минхен. Вкупно Баерн може да го чини трансферот...

Повеќе
May 1, 2017 - 0 Коментари

Капитенот на Баерн Минхен Филип Лам израмни рекорд за најмногу титули во Бундеслигата. Искусниот играч веќе има 8 на својата сметка – сите во дресот на баварците. На овој начин тој се најде во друштво...

Повеќе
April 29, 2017 - 0 Коментари

Владетелот во германскиот фудбал Баерн Минхен повторно дојде до титула! За рекорден петти последователен пат и вкупно 27-ма за тимот од баварската престолнина. Овој пат составот триумфираше на три круга пред крајот по 6:0 над...

Повеќе
April 28, 2017 - 0 Коментари

Баерн Минхен го откупи Кингсли Коман, откако ја искористи опцијата во клаузулата. Досега напаѓачот беше сопственост на Јувентус и играше на “Алијанц Арена” на изнајмување. Во договорот имаше клаузула според која до крајот на овој...

Повеќе
April 18, 2017 - 0 Коментари

Лига на шампиони, 1/4-финале – реванш натпревар: Реал Мадрид – Баерн Минхен Судија: Виктор Касаи Стадион: “Сантијаго Бернабеу” Почеток: 20:45 часот Почетни состави: Реал Мадрид (4-3-3): К. Навас; Карвахал, С. Рамос, Начо, Марсело; Крос, Каземиро,...

Повеќе