Преглед на "Barcelona" Tag
March 25, 2018 - 0 Коментари

Поранешниот капитен и сегашен директор во раководната структура на Барселона, Карлес Пујол вели дека не би го изненадило доколку поранешниот играч на Барселона, Нејмар биде ново летно засилување за лутиот и вечен ривал на “каталонците”,...

Повеќе
March 10, 2018 - 0 Коментари

Екипа на Барселона потврди дека аргентинскиот суперстар Лионел Меси е избришан од составот на “каталонците“ кој е пријавен за гостувањето против тимот на Малага. Тој ќе го пропушти овој натпревар од лични причини....

Повеќе
March 6, 2018 - 0 Коментари

Хектор Белерин минатото лето имаше шанса да го напушти Арсенал, но тренерот на екипата, Арсен Венгер успеа да го убеди да остане на „Емирати“....

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Коментари

Екипата на Барселона на својот стадион “Камп Ноу” го победи Атлетико Мадрид во натпревар кој беше одлучувачки за освојување на титулата во Примера оваа сезона....

Повеќе
February 20, 2018 - 0 Коментари

Челзи и Барселона одиграа без победник 1-1 во првиот осминафинален натпревар одигран во Лондон на”Стенфорд Бриџ”....

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Коментари

Момент за историјата на “Спортскиот клуб” Барселона која е прва во сите спортови. Поточно, сите делови на клубот моментално водат во своите лиги, што никогаш не се случило во историјата. Машкиот фудбалски е лидер во...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред Андрес Иниеста се согласи да го продолжи договорот со Барселона и ќе остане во Камп Ноу до крајот на кариерата. “Барселона и Андрес Иниеста постигнаа договор за продолжување на договорот за...

Повеќе
October 4, 2017 - 0 Коментари

Претседателот на Барселона, Пеп Марија Бартомеу ја потврди изјавата на министерот за спорт на Каталонија дека тимот може да ја напушти Примера, во случај ако ентитетот успее да се избори за независност. Според Бартомеу, одлуката...

Повеќе
September 27, 2017 - 0 Коментари

Најуспешниот тим во историјата на ракометот, Барселона Ласа ќе го засили списокот со првата бразилска ѕвезда – Тиагус Петрус Гончалвес Дос Сантос. Средниот бек има 28 години, и е исто така успешен во дефанзивните задачи...

Повеќе
September 4, 2017 - 0 Коментари

Барселона освои уште еден значаен трофеј во рок од една недела. Каталоните ја победија Ла Риоха со  31:25 и го освоија Суперкупот на Шпанија, додавајќи го на титулата на светскиот клубски шампионат кој ја освоија...

Повеќе
August 29, 2017 - 0 Коментари

Шпанската Барселона на репрезентативниот голман Борко Ристовски го освои ИХФ Супер Глоуб 2017! Најтрофејниот ракометен клубски клуб на сите времиња дојде до третиот трофеј посветен на светскиот шампион на клубско ниво по тригодишна пауза во...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Барселона најави склучување на договор со Борусија Дортмунд за една од најголемите трансфер цели – Усман Дембеле. Заменикот на Нејмар ќе ги чини каталонците 105 милиони евра, како тие додаваат дека се вклучени бонуси според...

Повеќе
August 24, 2017 - 0 Коментари

Адам Ханга официјално е кошаркар на Барселона, откако потпиша договор за следните три сезони со каталонците. Барса наброи 300 000 евра за да си обезбедат неговите услуги. Самиот играч пак доплатил 100 000 евра, за...

Повеќе
August 15, 2017 - 0 Коментари

Бразилецот Паулињо веќе е играч на Барселона. Каталонскиот клуб потврди дека износот на трансферот кој Гвангжу Евергранде ќе го добие е 40 милиони евра. Новата клаузула ќе изнесува 120 милиони евра, а тој ќе ги...

Повеќе
August 14, 2017 - 0 Коментари

По освоениот трофеј во Супер Купот на УЕФА екипата на Реал Мадрид е на добар пат да освои уште еден трофеј откако вчеравечер со 3-1 на Камп Ноу ја совлада Барселона. Првиот дел заврши без...

Повеќе
August 13, 2017 - 0 Коментари

Barcelona Real Madrid...

Повеќе