Преглед на "Барселона" Tag
May 10, 2018 - 0 Коментари

Тимот на Барселона ја запиша својата 27ма победа сезонава во домашниот шампионат, потврдувајќи ја доминацијата во ЛаЛига сезонава....

Повеќе
March 1, 2018 - 0 Коментари

Антоан Гризман ,напаѓачот на Атлетико Мадрид ќе се пресли во Барселона, објави шпански Ас...

Повеќе
February 21, 2018 - 0 Коментари

Вардар е заинтересиран за ракометар од актуелниот состав на Барселона. Играчот кој е мета на актуелниот европски првак е пикерот Алексис Хернандез Боргес. Тој минатото лето се пресели во каталонскиот состав од редовите на Порто....

Повеќе
February 20, 2018 - 0 Коментари

Челзи и Барселона ги објавија имињата на почетните состави со кои ќе настапат на вечерашната пресметка на “Стемфорд Бриџ” во првиот осминафинален меч од Лигата на Шампионите....

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Коментари

Момент за историјата на “Спортскиот клуб” Барселона која е прва во сите спортови. Поточно, сите делови на клубот моментално водат во своите лиги, што никогаш не се случило во историјата. Машкиот фудбалски е лидер во...

Повеќе
October 9, 2017 - 0 Коментари

Интересно нашите претставници во ЕХФ Лигата на шампионите ремизираа на гостински терен, европскиот шампион Вардар одигра 26:26 (14:13) кај ПИК Сегед, а Металург прокоцна победа кај Мотор Запорожје 28:28 (12:18). Нант на нашиот Кирил Лазаров го диктираше...

Повеќе
October 7, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред Андрес Иниеста се согласи да го продолжи договорот со Барселона и ќе остане во Камп Ноу до крајот на кариерата. “Барселона и Андрес Иниеста постигнаа договор за продолжување на договорот за...

Повеќе
October 4, 2017 - 0 Коментари

Претседателот на Барселона, Пеп Марија Бартомеу ја потврди изјавата на министерот за спорт на Каталонија дека тимот може да ја напушти Примера, во случај ако ентитетот успее да се избори за независност. Според Бартомеу, одлуката...

Повеќе
September 27, 2017 - 0 Коментари

Најуспешниот тим во историјата на ракометот, Барселона Ласа ќе го засили списокот со првата бразилска ѕвезда – Тиагус Петрус Гончалвес Дос Сантос. Средниот бек има 28 години, и е исто така успешен во дефанзивните задачи...

Повеќе
September 4, 2017 - 0 Коментари

Барселона освои уште еден значаен трофеј во рок од една недела. Каталоните ја победија Ла Риоха со  31:25 и го освоија Суперкупот на Шпанија, додавајќи го на титулата на светскиот клубски шампионат кој ја освоија...

Повеќе
August 29, 2017 - 0 Коментари

Шпанската Барселона на репрезентативниот голман Борко Ристовски го освои ИХФ Супер Глоуб 2017! Најтрофејниот ракометен клубски клуб на сите времиња дојде до третиот трофеј посветен на светскиот шампион на клубско ниво по тригодишна пауза во...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Барселона најави склучување на договор со Борусија Дортмунд за една од најголемите трансфер цели – Усман Дембеле. Заменикот на Нејмар ќе ги чини каталонците 105 милиони евра, како тие додаваат дека се вклучени бонуси според...

Повеќе
August 24, 2017 - 0 Коментари

Адам Ханга официјално е кошаркар на Барселона, откако потпиша договор за следните три сезони со каталонците. Барса наброи 300 000 евра за да си обезбедат неговите услуги. Самиот играч пак доплатил 100 000 евра, за...

Повеќе
August 15, 2017 - 0 Коментари

Бразилецот Паулињо веќе е играч на Барселона. Каталонскиот клуб потврди дека износот на трансферот кој Гвангжу Евергранде ќе го добие е 40 милиони евра. Новата клаузула ќе изнесува 120 милиони евра, а тој ќе ги...

Повеќе
August 11, 2017 - 0 Коментари

Борусија Дортмунд објавi дека клубот ја одбил понудата од Барселона за Усман Дембеле. Тоа беше малку подоцна откако тренерот на “црно-жолтите” Питер Бос потврди дека французинот не се појавил на тренинг на Борусија. Во официјалната...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Филип Јиха веќе не е играч на ракометниот клуб Барселона Ласа! По две години во која најдобриот ракометар во светот за 2012 година не ја покажа својата класа од германски Кил, чешкиот лев бек мора...

Повеќе