Преглед на "Басконија" Tag
April 27, 2018 - 0 Коментари

Кошаркарите на Фенербахче се вториот учесник на фајналфор турнирот во Белград откако вечерва славеа на гостувањето против Басконија со резултат 83-92, добивајќи ја оваа четвртфинална серија со 1-3....

Повеќе
November 12, 2016 - 0 Коментари

Басконија беше убедлива над вице-шампионот во Евролигата, тимот на Фенербахче каде настапува нашиот Перо Антиќ – 86:52. Антиќ одигра 10 минути и постигна 4 поени (една тројка и едно слободно фрлање). Најпрецизни во победата беа...

Повеќе