Преглед на "bayern munchen" Tag
February 20, 2018 - 0 Коментари

Баерн Минхен е третиот тим по Манчестер Сити и Ливерпул, кој можеме да го прогласиме за сигурен четвртфиналист во Лигата на шампионите откако вечерва го декласираше Бешикташ....

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

72-годишниот Јуп Хајнкес доби понуда да го превземе германскиот шампион Баерн Минхен. Ако стратегот кој е во пензија го прифати предлогот, тогаш тоа ќе биде негов четврти период на чело на Баварците. Предлогот на Баерн...

Повеќе
September 30, 2017 - 0 Коментари

Германскиот таблоид “Билд” ги рашири информациите дека новиот тренер на Баерн Минхен е поранешниот тренер на Борусија Дортмунд, Томас Тухел, кој ја напушти функцијата во мај оваа година. Според објавувањето, раководството на Баварците и 44-годишниот...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

Тимот на Атлетико Мадрид го освои ауди Купот 2017 по успехот по изведувањето на пенали во финалето против Ливерпул. На “Алијанц Арена” во Минхен Кејди го отвори резултатот за шпанците во 34-тата минута, а Роберто...

Повеќе
July 26, 2017 - 0 Коментари

Младиот играч Ренато Санчез ја потврди желбата да го напушти Баерн Минхен само година по трансферот од Бенфика. Португалецот кој стана Европски шампион е разочаран што е резерва и е убеден дека во Милан –...

Повеќе
July 12, 2017 - 0 Коментари

Даглас Коста е нов фудбалер на Јувентус. Довчерашниот фудбалер на Баерн Минхен вчеравечер пистигна во Торино во придружба на неговиот агент и Бепе Марота, а веќе денес ќе биде и официјално претставен како ново засилување...

Повеќе
July 11, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид и Баерн Минхен го објавија официјално договорот, според кој Хамес Родригез преминува во германскиот клуб. Фудбалерот ќе ги помине првите две сезони како позајмен, по што баварците ќе можат да го откупат, ако...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

За прв пат во клупската историја Баерн Минхен ќе има фудбалер од Република Кореја. Германците се договориле за трансферот на Ву-Јен Чен од школата на Инчон Јунајтед. За фудбалерот шампионот на Бундеслигата ќе плати 700...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Корентин Толисо е нов фудбалер на Баерн Минхен. Договорот е со важност до 2022 година, а Лион ќе добие 40 милиони евра, оваа бројка може да достигне и до 50 милиони евра со бонуси. За...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот играч на Баерн Минхен Вили Сањол се врати во клубот во улогата на помошник на тренерот Карло Анчелоти. Французинот потпиша за две години со баварците и се приклучи на штабот на Анчелоти, во кој...

Повеќе
May 25, 2017 - 0 Коментари

Баерн Минхен потпиша договор со напаѓачот Феликс Гетце, соопштија од клубот. Договорот е прв во професионалниот фудбал за 19-годишниот играч и е со рок до летото 2019 година. Феликс Гетце, е помал брат на Марио...

Повеќе
May 24, 2017 - 0 Коментари

Борусија Дортмунд го победи Баерн Минхен во финалето на младите во Бундеслигата, но во овој натпревар собори рекорд во посетеност. Верувале или не, натпреварот беше следен од 33.450 луѓе. Немаше голови по 120 минути, но...

Повеќе
May 20, 2017 - 0 Коментари

Филип Лам и Чаби Алонсо го одиграа последниот професионален меч во кариерата. Баерн во голем стил се збогуваше со Лам и Алонсо со победа над Фрајбург – 4:1 и со петтата последователна титула. Лам целата...

Повеќе
May 19, 2017 - 0 Коментари

Никој нема победничката низа на домашен терен во Лигата на шампионите како најголемиот германски тим – Баерн Минхен, кој влезе во Гинисовата книга на рекорди. До поразот од Реал Мадрид на “Алијанц Арена” во четврт-финалето...

Повеќе
May 8, 2017 - 0 Коментари

Баерн Минхен припреми понуда за напаѓачот на Арсенал Алексис Санчез. Според информации на медиумите во Англија претставници на баварскиот гигант спроведоа прелиминарни разговори со агентот на фудбалерот Фернандо Феличевиќ на кого му потврдиле дека се...

Повеќе
May 2, 2017 - 0 Коментари

Баерн Минхен издвои за Ренато Санчез 30 милиони фунти, но исто така има и клаузула според која играчот може да стане најскапиот фудбалер во историјата на Баерн Минхен. Вкупно Баерн може да го чини трансферот...

Повеќе