Browsing the "Bayern Munich" ТАГОВИ
February 20, 2018 - 0 Comments

Баерн Минхен е третиот тим по Манчестер Сити и Ливерпул, кој можеме да го прогласиме за сигурен четвртфиналист во Лигата на шампионите откако вечерва го декласираше Бешикташ....

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Comments

72-годишниот Јуп Хајнкес доби понуда да го превземе германскиот шампион Баерн Минхен. Ако стратегот кој е во пензија го прифати предлогот, тогаш тоа ќе биде негов четврти период на чело на Баварците. Предлогот на Баерн...

Повеќе
September 30, 2017 - 0 Comments

Германскиот таблоид “Билд” ги рашири информациите дека новиот тренер на Баерн Минхен е поранешниот тренер на Борусија Дортмунд, Томас Тухел, кој ја напушти функцијата во мај оваа година. Според објавувањето, раководството на Баварците и 44-годишниот...

Повеќе
August 6, 2017 - 0 Comments

Екипата на Баерн Минхен е освојувач на годинешниот Супер Куп откако синоќа по подобро изведените пенали ја совлада екипата на Борусија Дортмунд. Регуларниот дел заврши без победник, 2-2, а први во водство дојдоа “Милионерите” преку...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Comments

Тимот на Атлетико Мадрид го освои ауди Купот 2017 по успехот по изведувањето на пенали во финалето против Ливерпул. На “Алијанц Арена” во Минхен Кејди го отвори резултатот за шпанците во 34-тата минута, а Роберто...

Повеќе
July 26, 2017 - 0 Comments

Младиот играч Ренато Санчез ја потврди желбата да го напушти Баерн Минхен само година по трансферот од Бенфика. Португалецот кој стана Европски шампион е разочаран што е резерва и е убеден дека во Милан –...

Повеќе
July 11, 2017 - 0 Comments

Реал Мадрид и Баерн Минхен го објавија официјално договорот, според кој Хамес Родригез преминува во германскиот клуб. Фудбалерот ќе ги помине првите две сезони како позајмен, по што баварците ќе можат да го откупат, ако...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Comments

За прв пат во клупската историја Баерн Минхен ќе има фудбалер од Република Кореја. Германците се договориле за трансферот на Ву-Јен Чен од школата на Инчон Јунајтед. За фудбалерот шампионот на Бундеслигата ќе плати 700...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Comments

Корентин Толисо е нов фудбалер на Баерн Минхен. Договорот е со важност до 2022 година, а Лион ќе добие 40 милиони евра, оваа бројка може да достигне и до 50 милиони евра со бонуси. За...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Comments

Поранешниот играч на Баерн Минхен Вили Сањол се врати во клубот во улогата на помошник на тренерот Карло Анчелоти. Французинот потпиша за две години со баварците и се приклучи на штабот на Анчелоти, во кој...

Повеќе
May 25, 2017 - 0 Comments

Баерн Минхен потпиша договор со напаѓачот Феликс Гетце, соопштија од клубот. Договорот е прв во професионалниот фудбал за 19-годишниот играч и е со рок до летото 2019 година. Феликс Гетце, е помал брат на Марио...

Повеќе
May 24, 2017 - 0 Comments

Борусија Дортмунд го победи Баерн Минхен во финалето на младите во Бундеслигата, но во овој натпревар собори рекорд во посетеност. Верувале или не, натпреварот беше следен од 33.450 луѓе. Немаше голови по 120 минути, но...

Повеќе
May 20, 2017 - 0 Comments

Филип Лам и Чаби Алонсо го одиграа последниот професионален меч во кариерата. Баерн во голем стил се збогуваше со Лам и Алонсо со победа над Фрајбург – 4:1 и со петтата последователна титула. Лам целата...

Повеќе
May 19, 2017 - 0 Comments

Никој нема победничката низа на домашен терен во Лигата на шампионите како најголемиот германски тим – Баерн Минхен, кој влезе во Гинисовата книга на рекорди. До поразот од Реал Мадрид на “Алијанц Арена” во четврт-финалето...

Повеќе
May 8, 2017 - 0 Comments

Баерн Минхен припреми понуда за напаѓачот на Арсенал Алексис Санчез. Според информации на медиумите во Англија претставници на баварскиот гигант спроведоа прелиминарни разговори со агентот на фудбалерот Фернандо Феличевиќ на кого му потврдиле дека се...

Повеќе
May 2, 2017 - 0 Comments

Баерн Минхен издвои за Ренато Санчез 30 милиони фунти, но исто така има и клаузула според која играчот може да стане најскапиот фудбалер во историјата на Баерн Минхен. Вкупно Баерн може да го чини трансферот...

Повеќе