Преглед на "Бостон Селтикс" Tag
May 10, 2018 - 0 Коментари

Со триумфот во синоќешниот натпревар против Филаделфија 76ерс, тимот на Бостон Селтикс стигна до четврта победа во серијата и се пласираше во финалето од Источната конференција, каде ги чека дуел со Леброн Џејмс и тимот...

Повеќе
February 17, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Бостон Ајзер Томас во синоќешниот пораз на Чикаго Булс запиша 29 поени, и уште еднаш ќе беше херој за “Келтите”, ако не беа грешките на судиите. Сепак, и покрај поразот тој успеа да...

Повеќе
January 17, 2017 - 0 Коментари

Дoлгочeкуваното повторување на минатогодишното финале во НБА се одржа, но интересно, како и лани, или како и првиот натпревар во Кливленд не беше. Голден Стејт го растури Кливленд со 126:91 и конечно се реваншираше. Клеј Томпсон...

Повеќе
December 19, 2016 - 0 Коментари

Сан Антонио Спарс дојде до нова победа, откако славеше дома против Њу Орленас Пеликанс со 113:100. Олдриџ запиша 22 поени, а Џинобили 17, додека Леонард 13, во победата број 22 сезонава. Кај Пеликааните во 20-от...

Повеќе
November 4, 2016 - 0 Коментари

Кевин Дурант не го поштеди поранешен тим. Тој постигна 39 поени за својот нов тим Голден Стејт во победата против поранешниот тим Оклахома со 122:96. Зад него беше Стеф Кари со 21 поен и 7...

Повеќе
April 29, 2016 - 0 Коментари

Атланта Хокс се пласираше во полуфиналето во Источната конференција во плеј-офот на НБА, откако ја доби серијата против Бостон. Хокс победија со 104:92 како гостин во шестиот натпревар, а Пол Милсап постигна 17 поени за...

Повеќе
April 25, 2016 - 0 Коментари

Кливленд славеше над Детроит со 100:98, и со оваа победа четврта по ред ги елиминираа “Пистонс” од плеј-офот на Источната конференција. Каиро Ирвинг забележа 31 поен, а  Леброн Џејмс помогна со други 22 во последниот натпревар од...

Повеќе
April 23, 2016 - 0 Коментари

Кливленд Кавалирс поведоа со 3-0 против Детроит Пистонс во 1/8 финалната серија. По оние две победи во Кливленд, сега “Кавалирс” успеаа да направат “брејк” победувајќи со 91-101 во Детроит. Ирвинг постигна 26 поени, а Џејмс...

Повеќе
April 12, 2016 - 0 Коментари

Шарлот славеше со 114:100 против Бостон, и со тоа “Хорнетс” остана на третото место на табелата во Југоисточната дивизија и на шесто во генералниот пласман на конференцијата. Џереми Лин постигна 25 поени при победата, додека Кемба Вокер...

Повеќе
April 2, 2016 - 0 Коментари

Голден Стејт шокиран на домашен терен од Бостон со 106:109. Ова беше прв пораз на воините во арената “Oracle” по 14 месеци, односно од 27 јануари 2015 година. Најдобар во редовите на гостите беше Бил Томас...

Повеќе
February 8, 2016 - 0 Коментари

Лос Анџелес Клиперс го победи Мајами со 100:93 како гостин, и домаќините остануваат 2-ри во Југоисточната дивизија на НБА со биланс 29/23. Гостите од Лос Анџелес исто така се второпласирани, но во Пацифик дивизија со...

Повеќе
February 6, 2016 - 0 Коментари

Бостон имаше повеќе среќа од Кливленд и славеше со еден поен разлка 104:103. За Бостон ова беше победа број 30, во 52-от одигран натпревар. Додека Кливленд загуби по 14 пат оваа сезона но остана на...

Повеќе
January 17, 2016 - 0 Коментари

Голден Стејт загуби од Детроит со 95: 113 и не успеа да го израмни најдоброто достигнување за првата половина од сезоната во Националната кошаркарска асоцијација. Шампионите паднаа по четврти пат оваа сезона и не успеаа...

Повеќе
January 16, 2016 - 0 Коментари

Кливленд ја заврши турнејета во Тексас со победа над “Ракетите”  (77-91). Тимот на Леброн Џејмс се враќа дома по три дневната турнеја во Тексас, со 2 победи (Хјустон и Далас) и еден пораз од Сан...

Повеќе
December 3, 2014 - 0 Коментари

Македонскиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ за прв пат оваа натпреварувачка сезона реализираше двоцифрен број на поени. Најдобриот досегашен учинок беше осум поени во поразот од Шарлот (119:122). Доцна синоќа Атланта успеа да го совлада Бостон...

Повеќе