Преглед на "chelzi" Tag
February 20, 2018 - 0 Коментари

Челзи и Барселона одиграа без победник 1-1 во првиот осминафинален натпревар одигран во Лондон на”Стенфорд Бриџ”....

Повеќе
February 20, 2018 - 0 Коментари

Челзи и Барселона ги објавија имињата на почетните состави со кои ќе настапат на вечерашната пресметка на “Стемфорд Бриџ” во првиот осминафинален меч од Лигата на Шампионите....

Повеќе
February 17, 2018 - 0 Коментари

Челси полека но сигурно ја надминува кризата и се враќа на победничките патеки откако вечерва рутинирано стигна до лесна победа од 4-0 во шестото коло од ФА Купот....

Повеќе
February 13, 2018 - 0 Коментари

По двата последователни порази од Борнмаут (0-3) и од Ватфорд (4-1), Челзи  им се врати на победите се во Премиер – лигата со сигурна победа над ВБА со резултат од 3-0 на „Стемфорд бриџ“....

Повеќе
September 1, 2017 - 0 Коментари

Челзи, сепак, успеа да се зајакне со двајца нови играчи кои беа доведени на самиот крај на летниот трансфер прозорец. Тоа се Давиде Запакоста од Торино за 25,8 милиони фунти, и Даниел Дринквотер, кој беше...

Повеќе
August 30, 2017 - 0 Коментари

Челзи го привлече Килиан Азар, еден од помладите браќа на ѕвездата на англискиот шампион Еден Азар. 22-годишниот Килиан ќе биде дел од тимот на лондончани и веројатно нема да може да игра со својот брат...

Повеќе
August 2, 2017 - 0 Коментари

Манчестер Јунајтед го објави трансферот на Немања Матиќ од Челзи. Договорот на играчот од средниот ред е за 4 години. Тој стана само 14-от фудбалер кои ќе играл за двата клуба....

Повеќе
July 27, 2017 - 0 Коментари

Откако Роман Абрамович стана сопственик на Челзи во 2003 година, клубот потрошил цели 427 милиони евра за вкупно 19 напаѓачи. Алваро Мората е последното засилување на “сините”, а износот за него е цели 80 милиони...

Повеќе
July 22, 2017 - 0 Коментари

Стоук Сити го привлече Курт Зума од Челзи под наем за една година. Лондончани најавија дека дефанзивецот потпишал нов шестгодишен договор со клубот пред да отиде да игра под водство на Марк Хјуз. Францускиот репрезентативец...

Повеќе
July 19, 2017 - 0 Коментари

Шпанскиот репрезентативец Алваро Морати ќе биде новиот напаѓач на англискиот шампион Челси, официјално потврдија од Реал Мадрид и Челзи. Голгетерот ќе го чини лондонскиот клуб околу 80 милиони евра. Иако Милан беше блиску во последен...

Повеќе
July 15, 2017 - 0 Коментари

Челзи и официјално го објави привлекувањето на играчот од средниот ред Тиемуе Бакајоко од Монако, за кого платија 40 милиони фунти за неговите услуги. Францускиот репрезентативец потпиша петгодишен договор со “сините” и ќе го носи...

Повеќе
July 1, 2017 - 0 Коментари

Шампионот Челзи официјално го доведе со слободен трансфер голманот на Манчестер Сити Вилфред Кабаљеро чии договор со “граѓаните” истече вчера. 35-годишниот аргентинец, кој одигра 26 натпревари за селекцијата на Пеп Гвардиола минатата сезона, доаѓа на...

Повеќе
June 27, 2017 - 0 Коментари

Напаѓачот на Челзи Бертран Траоре веќе е фудбалер на Лион. Францускиот клуб го објави официјално доаѓањето на 21-годишниот репрезентативец на Буркина Фасо, како договорот е до 2022 година, а зделката се проценува на 10 милиони...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

Фудбалерот на Мидлсборо Адам Траоре наскоро би можел да ги зајакне редовите на шампионот Челзи. Овој фудбалер два пати по ред, падна од Премиер Лигата, минатата година со Астон Вила, а оваа со Мидлзборо. Покрај...

Повеќе
May 28, 2017 - 0 Коментари

Напаѓачот на Челзи Диего Кошта даде конечен одговор на прашањето дали би сакал да ги напушти “сините” на крајот на сезоната, како што се зборуваше од почетокот на 2017 година во Англија. Шпанскиот репрезентативец беше...

Повеќе
May 15, 2017 - 0 Коментари

Алваро Мората се разбрал со Челзи. Напаѓачот на Реал Мадрид се игра на одлично ниво секој пат кога ќе добие шанса за докажување, но продолжува да е резерва на Карим Бензема на “Сантијаго Бернабеу”. Напаѓачот...

Повеќе