Преглед на "cibulkova" Tag
October 30, 2016 - 0 Коментари

Лидерката на ВТА листата Анжелик Кербер загуби во финалето на завршниот турнир на ВТА сезонава во Сингапур, откако беше прегазена со 6:3, 6:4 од словачката тенисерка Доминика Цибулкова. Словачката тенисерка го постигна и петтиот успех...

Повеќе
October 29, 2016 - 0 Коментари

Доминика Цибулкова се пласираше во финалето на последниот турнир на ВТА сезонава во Сингапур. Словачката тенисерка ја победи Светлана Кузнецова со 1:6, 7:6 (2), 6:4, и ја запиша шестата по ред победа против русинката. Цибулкова...

Повеќе
October 27, 2016 - 0 Коментари

Лидерката во светската ВТА листа Анжелик Кербер од Германија го освои првото место во Црвената група на шампионатот на ВТА во Сингапур со награден фонд од 7 милиони долари. Кербер стигна до третата победа по...

Повеќе
October 16, 2016 - 0 Коментари

Доминика Цибулкова од Словачка ја освои титулата на турнирот во Линц, откако ја победи во финалето Викторија Голубиќ од Швајцарија со 6:3, 7:5. Цибулкова со тоа ја освои третата титула сезонава и седма во кариерата....

Повеќе
September 30, 2016 - 0 Коментари

Шампионката од 2014 година Петра Квитова од Чешка се пласираше во финалето на турнирот на тврда подлога во кинескиот град Вухан. Квитова ја декласираше четвртата носителка Симона Халеп од Романија со 6:1, 6:2 за 67...

Повеќе
January 20, 2015 - 0 Коментари

Во Мелбурн на Гренд слем тенискиот турнир на самиот старт во женска конкуренција повторно е елиминирана уште една српска претставничка која конкурираше за највисок пласман. По Ана Ивановиќ, и 15-та носителка Јелена Јанковиќ ги заврши...

Повеќе