Преглед на "crisiano ronaldo" Tag
October 23, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година. Португалецот ги победи ви конкуренција Лионел Меси од Барселона и Нејмар (Барселона / ПСЖ) и ја...

Повеќе
October 18, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо забележа уште едно постигнување зад неговото име. Во ремито против Тотенхем (1:1) го запиша настапот број 143 во Лигата на шампионите во својата кариера. Така тој стигна до третото...

Повеќе
September 25, 2017 - 0 Коментари

Јасни се тројцата финалисти во анкетата на ФИФА – The Best за 2017 година, која е аналог на “Златната топка” на “Франс Фудбал”. Тоа се Кристијано Роналдо (Реал Мадрид), Лионел Меси (Барселона) и Нејмар (Барселона...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Тројца играчи на европскиот клупски првак Реал Мадрид ги освоија наградите на УЕФА на одделните позиции за сезоната 2016/2017 во Лигата на Шампионите. Серхио Рамос е бранител на сезоната, Лука Модриќ е најдобар фудбалер од...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо ја доби наградата за најдобар европски играч во изминатата сезона. Португалецот ја освоија наградата на УЕФА, пред Лионел Меси и Џанлуиџи Буфон. И пред една година, тој триумфираше во...

Повеќе
August 15, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид ќе мора без мегаѕвездата Кристијано Роналдо во следните пет натпревари – еден во Шпанскиот Супер Куп и четири во Примера Дивизион. Ова беше одлучено од страна на Дисциплинскиот комитет на Кралската шпанска фудбалска...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

Носителот на “Златната топка”, Кристијано Роналдо влезе во проширената група на Реал Мадрид за утрешниот натпревар за Суперкупот на Европа против Манчестер Јунајтед. Од “Сантијаго Бернабеу” ја најавија листата од 24 фудбалери кои заминуваат за...

Повеќе
July 16, 2017 - 0 Коментари

Носителот на “Златната топка”, Кристијано Роналдо сигурно ќе го пропушти првиот официјален натпревар на Реал Мадрид – на 8-ми август против Манчестер Јунајтед во спорот за Суперкупот на Европа кој се игра во нашиот главен...

Повеќе
July 10, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Роналдо, како што можеше и да се претпостави, нема намера да го напушти Реал Мадрид. Португалецот, се шпекулираше дека сака да го напушти Реал Мадрид поради недоволна поддршка за проблемите со данокот, но сега...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Манчестер Јунајтед понуди 175 милиони фунти и голманот Давид де Геа, за најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Шпанскиот голман подолго време е посакуван на “Сантијаго Бернабеу”, но “црвените ѓаволи” не сакаа...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Суперѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо одлучи да ја напушти шпанската престолнина, Мадрид. “Го напуштам Мадрид, и нема враќање назад”, рече Роналдо за медиумите во Португалија, со која се подготвува за почеток на купот на...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Мегаѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо може да го пропушти натпреварот за Суперкупот на Европа против својот поранешен тим Манчестер Јунајтед, објави “Марка”. Португалецот најверојатно ќе добие подолга пауза и нема да биде на линија...

Повеќе
May 18, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо покори нов голгетерски рекорд во својата кариера. Синоќа португалецот се запиша два пати во листата на стрелци кај Селта за важната победа со 4:1, која ги доближи “кралевите” на...

Повеќе
May 4, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Роналдо не запира да бележи во најважните натпревари на Реал Мадрид. Португалецот го реши и Атлетико Мадрид во првиот полуфинален меч во Лигата на шампионите и ги постигна сите голови за убедливата победа со...

Повеќе
April 28, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Јуниор веќе игра фудбал, иако Роналдо вели дека не му прави притисок, и дека го остава да одбере професија, но јасно е дека јаболкото не паѓа далеку од дрвото…   so proud of my...

Повеќе
April 22, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо стана првиот играч со 100 погодоци во Лигата на Шампионите. Тој постигна уште еден рекорд во кариерата синоќа во 1/4-финалето со Баерн Минхен. Во овој натпревар Португалецот нанижа хет-трик...

Повеќе