Преглед на "Cristiano Ronaldo" Tag
August 15, 2017 - 0 Коментари

Реал Мадрид ќе мора без мегаѕвездата Кристијано Роналдо во следните пет натпревари – еден во Шпанскиот Супер Куп и четири во Примера Дивизион. Ова беше одлучено од страна на Дисциплинскиот комитет на Кралската шпанска фудбалска...

Повеќе
August 7, 2017 - 0 Коментари

Носителот на “Златната топка”, Кристијано Роналдо влезе во проширената група на Реал Мадрид за утрешниот натпревар за Суперкупот на Европа против Манчестер Јунајтед. Од “Сантијаго Бернабеу” ја најавија листата од 24 фудбалери кои заминуваат за...

Повеќе
July 16, 2017 - 0 Коментари

Носителот на “Златната топка”, Кристијано Роналдо сигурно ќе го пропушти првиот официјален натпревар на Реал Мадрид – на 8-ми август против Манчестер Јунајтед во спорот за Суперкупот на Европа кој се игра во нашиот главен...

Повеќе
July 10, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Роналдо, како што можеше и да се претпостави, нема намера да го напушти Реал Мадрид. Португалецот, се шпекулираше дека сака да го напушти Реал Мадрид поради недоволна поддршка за проблемите со данокот, но сега...

Повеќе
July 2, 2017 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Португалија го освои третото место на овогодинешното издание на Купот на Конфедерациите откако по продолженијата ја совлада репрезентацијата на Мексико со 2-1. Првиот дел заврши без победник, 0-0, а најзрелата шанса ја имаше...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Раководството на Манчестер Јунајтед понуди 175 милиони фунти и голманот Давид де Геа, за најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Шпанскиот голман подолго време е посакуван на “Сантијаго Бернабеу”, но “црвените ѓаволи” не сакаа...

Повеќе
June 17, 2017 - 0 Коментари

Суперѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо одлучи да ја напушти шпанската престолнина, Мадрид. “Го напуштам Мадрид, и нема враќање назад”, рече Роналдо за медиумите во Португалија, со која се подготвува за почеток на купот на...

Повеќе
June 9, 2017 - 0 Коментари

Мегаѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо може да го пропушти натпреварот за Суперкупот на Европа против својот поранешен тим Манчестер Јунајтед, објави “Марка”. Португалецот најверојатно ќе добие подолга пауза и нема да биде на линија...

Повеќе
June 3, 2017 - 0 Коментари

Во пресрет на вечерашниот натпревар помеѓу Јувентус и Реал Мадрид можеме да сретнеме најразлични споредби помеѓу овие два клуба. Секако една од најпривлечните е онаа за вредноста на двата тима. Според последните информации од трансфер...

Повеќе
May 18, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо покори нов голгетерски рекорд во својата кариера. Синоќа португалецот се запиша два пати во листата на стрелци кај Селта за важната победа со 4:1, која ги доближи “кралевите” на...

Повеќе
May 4, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Роналдо не запира да бележи во најважните натпревари на Реал Мадрид. Португалецот го реши и Атлетико Мадрид во првиот полуфинален меч во Лигата на шампионите и ги постигна сите голови за убедливата победа со...

Повеќе
April 28, 2017 - 0 Коментари

Кристијано Јуниор веќе игра фудбал, иако Роналдо вели дека не му прави притисок, и дека го остава да одбере професија, но јасно е дека јаболкото не паѓа далеку од дрвото…   so proud of my...

Повеќе
April 22, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо стана првиот играч со 100 погодоци во Лигата на Шампионите. Тој постигна уште еден рекорд во кариерата синоќа во 1/4-финалето со Баерн Минхен. Во овој натпревар Португалецот нанижа хет-трик...

Повеќе
April 20, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо стана првиот играч со 100 погодоци во Лигата на Шампионите. Тој постигна уште еден рекорд во кариерата синоќа во 1/4-финалето со Баерн Минхен. Во овој натпревар Португалецот нанижа хет-трик...

Повеќе
April 17, 2017 - 0 Коментари

Кога ќе се земaт во предвид статистичките податоци од сезоната 2012/13 до денес, еден човек постигна 32 гола со глава. Тоа е најдобриот фудбалер Кристијано Роналдо од Реал Мадрид. Португалецот постигна 32 гола со глава...

Повеќе
April 13, 2017 - 0 Коментари

Реал го шокираше Баерн и ги порази на “Алијанц Арена” (1:2),  а главниот јунак на “кралевите”, секако, беше Кристијано Роналдо, кој постигна два гола. Во моментот кога тој го постигна својот втор гол на натпреварот,...

Повеќе