Преглед на "dakar" Tag
May 20, 2018 - 0 Коментари

Најпопуларното рели Дакар следната година ќе се вози само во една држава и тоа Перу. Иако пред неколку недели се појави информација дека релито Дакар следната година ќе се вози во 4-5 земји од Јужна...

Повеќе
March 23, 2017 - 0 Коментари

Познатото рели Дакар повторно ќе помине низ територијата на Перу во 2018 година, објавија организаторите на трката. Освен во Перу, најтешката трка за моторни возила ќе помине и во Боливија и Аргентина. Стартот на трката...

Повеќе
August 30, 2016 - 0 Коментари

И официјално е објавена рутата за релито Дакар 2017. За прв пат дел од трките од ова рели ќе се возат во Парагвај која сега е четвртата земја во Јужна Америка по Аргентина, Чиле и...

Повеќе
January 17, 2016 - 0 Коментари

Французинот Стефан Петерхансел со Пежо е победникот на релито Дакар во делот автомобили, откако заврши на 13-то место во последната 180-километарска етапа. На второто место се најде минатогодишниот победник Насер Ал Атијах (Катар, Мини), додека...

Повеќе
December 25, 2015 - 0 Коментари

Уште една недела до почетокот на 37то издание на релито Дакар 2016. И оваа година како и претходните 7 релито ќе се одржува на Јужноамериканскиот континент, а оваа година за разлика од претходните ќе се...

Повеќе