Преглед на "еп 2017" Tag
September 6, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 26, 2017 - 0 Коментари

Македонец во идеалниот турнир на Европското Првенство за фудбалери до 21 година. Стрелецот на два гола за Македонија на овој турнир, Енис Барди сосема заслужено се најде помеѓу 11мината најдобри на ова првенство. Барди во...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Младата репрезентација на Шпанија со 269,5 милиони евра е најскапата репрезентација на Европското првенство за фудбалери до 21 година кое овој месец се одржува во Полска. Во превод фудбалерите кои ќе настапат за Шпанија заедно...

Повеќе
February 6, 2015 - 0 Коментари

Младата репрезентација на Макединија вчера на извлекување во седиштето на УЕФА во Нион ги доби противниците во квалификациската група за Европското првенство 2017. година. За настап на континенталниот шампионат во Полска, Македонија ќе се бори...

Повеќе
February 5, 2015 - 0 Коментари

Македонската фудбалска репрезентација до 21. година денеска со ждрепка во Нион (Швајцарија) ги дозна противниците против кои ќе игра во квалификациите за пласман на Европското првенство 2017. година во Полска. Избраниците на селекторот Благоја Милевски...

Повеќе
February 4, 2015 - 0 Коментари

Селекторот на македонската репрезентација до 21 година, Благоја Милевски и техничкиот секретар на нашата млада селекција, Саша Ќириќ утре во седиштето на УЕФА во Нион ќе присуствуваат на извлекувањето на групите за квалификациите за Европското...

Повеќе