Преглед на "ep 2018" Tag
January 24, 2018 - 0 Коментари

Со пораз од 31-20 од Данска и последна позиција во групата, македонските ракометари се опростуваат од Европското првенство во Хрватска. Иако бевме само на чекор до историски успех, сепак на крајот и со денешниот пораз...

Повеќе
January 17, 2018 - 0 Коментари

Репрезентациите на Шпанија, Данска и Чешка како три најдобро пласирани во групата Д ќе бидат противници на главната рунда на Македонија во Вараждин. По победата над Унгарија од 33-27, Чешка успеа да обезбеди пласман во...

Повеќе
January 17, 2018 - 0 Коментари

Во избор на ЕХФ во продолжение ви ги прикажуваме најдобрите акции од вчерашните натпревари од третото коло од групната фаза на Еврошампионатот во Хрватска....

Повеќе
June 18, 2017 - 0 Коментари

По Катар 2015 година и деби на големата сцена, репрезентацијата на Босна и Херцеговина ќе го пропушти третиот голем турнир во ред. Австрија пак, која славеше со 34:32 (17:17), обезбеди пласман на ЕУРО 2018. Нов...

Повеќе
May 9, 2017 - 0 Коментари

Ракометните репрезентации на Германија, Шпанија и Шведска се квалификуваа за Европското првенство кое ќе се одржи во Хрватска 2018 година. Со максимален ефект тие им се придружија на домаќините, а останатите 12 ќе бидат познати по...

Повеќе
December 13, 2016 - 0 Коментари

Фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години денеска ги доби противниците за пласман на Европското Првенство во 2018. Македонија доби релативно лесна група и во групата 8 ќе се натпреваруваат со соодветните репрезентации на Босна...

Повеќе