Преглед на "EP" Tag
January 21, 2018 - 0 Коментари

Катастрофално издание на македонските ракометари, бројни грешки и заслужен пораз. Македонија, во првиот натпревар од главната рунда загуби убедливо 31-20 од репрезентацијата на Шпанија. Натпреварот беше решен по само половина час игра кога Шпанија имаше...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Во пресрет на Европското првенство за фудбалери до 21 година време е за малку историја. Интересно, но ние како дел од Југославија сме првите победници на ова натпреварување. Така во 1978 година победувајќи ја Западна...

Повеќе
March 30, 2017 - 0 Коментари

Германија е голем фаворит за организација на Европското Првенство во 2024 година. Во март годинава УЕФА објави дека фудбалските федерации на Германија и Турција се единствените кои поднесле барање за организација на 17. Европско првенство....

Повеќе
March 12, 2017 - 0 Коментари

Дали некогаш сте се запрашале кои репрезентации поседуваат најмногу трофеи во Европа? Според бројот на освоени титули на СП и ЕП, најтрофејна репрезентација е актуелниот светски првак Германија со вкупно 7 титули, четири освоени на...

Повеќе
February 21, 2017 - 0 Коментари

УЕФА ги пушти во продажба билетите за претстојното Европско првенство во фудбал за фудбалери до 21 година. Нашите млади фудбалери кои наравија голем подвиг минатата година ќе може во живо да се поддржи за три односно...

Повеќе
October 17, 2016 - 0 Коментари

Од 16 до 30 јуни следната година ќе се одржи Европското Првенство за фудбалери до 21 година, а помеѓу 12те репрезентации учество обезбедија и нашите најдобри фудбалери. Во продолжение се информации за самиот турнир и...

Повеќе
September 7, 2016 - 0 Коментари

Фудбалерите до 21 година на Португалија и Данска први обезбедија пласман на Европското Првенство кое следната година ќе се одигра во Полска. Со вчерашните победи и Португалија и Данска се зацвврстија на првите позиции во...

Повеќе
June 25, 2016 - 0 Коментари

Полска е првиот четврт финалист на Европското Првенство во Франција откако предмалку преку пенал рулетот ја елиминираше репрезентацијата на Швајцарија. Во натпревар кој со право заврши без победник во регуларниот дел и во кој во...

Повеќе
June 9, 2016 - 0 Коментари

Нарачајте маица од Албанија и подржете го нивниот настап на Европското Првенство. Нарачајте во инбокс. Кликнете ТУКА...

Повеќе
June 7, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
May 26, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
May 18, 2016 - 0 Коментари

Репрезентаците на Шпанија и на Португалија ќе играат во финалето на 15то Европско Првенство за фудбалери до 17 години кое се одржува во Азербејџан. Во првиот полуфинален натпревар кој се одигра денеска, репрезентацијата на Португалија...

Повеќе
May 17, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
December 25, 2015 - 0 Коментари

Во продолженије ви ги прикажуваме најважните спортски настани што се случиј во текот на оваа година. Фудбал Австралија го освои првиот наслов Шампион на Азија, победувајќи ја репрезентациајта на Јужна Кореја со 2-1 Ракомет Франција,...

Повеќе
December 21, 2014 - 0 Коментари

Репрезентацијата на Норвешка го освои златниот медал на Европското женско сениорско ракометно првенство кое што се одржуваше во две земји, Унгарија и Хрватска. Денеска во Будимпешта (Унгарија) Норвежанките во големото финале ја совладаа шпанската селекција...

Повеќе
December 21, 2014 - 0 Коментари

Денеска на Европското женско сениорско ракометно првенство (Унгарија/Хрватска) во борбата за третото место репрезентацијата на Шведска успеа да ја совлада Црна Гора со резултат 25:23, иако имаше минимална негатива по првото полувреме (11:12). За Швеѓанките...

Повеќе