Преглед на "europa league" Tag
October 20, 2017 - 0 Коментари

Заврши и третото коло од групната фаза од Лигата на Европа. Македонскиот шампион Вардар беше демолиран од Реал Сосиедад со 6:0, и тоа среде Скопје.   Лига Европа, групна фаза, круг 3: Астана – Макаби...

Повеќе
September 15, 2017 - 0 Коментари

Зенит брзо ја спушти екипата на Вардар од облаците. Македонскиот шампион, кој беше сензацијата во плејофот, елиминирајќи го скапиот Фенербахче, не беше на ниво на неговиот ривал синоќа и беше скршен на Филип Втори со...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Денеска со почеток од 13 часот во седиштетот на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за групната фаза од Европа Лигата. Нашиот шампион Вардар ги доби противниците во Лигата на Европа. Дебитантскиот настап за македонскиот фудбал...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 18, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, Плејоф: 19:00 часот: Краснодар – Црвена Ѕвезда 3:2 1:1  Игнатиев (20) 2:0 Клесон (47) 2:1 Црниќ (57) 3:1 Петров (66) 3:2 Пешиќ (71) БАТЕ Борисов – Александрија 1:1 1:0 Иваниќ (9) 1:1 Банан...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

По Супер Купот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, следи нов фудбалски спектакл, откако Вардар и Шкендија ги добија противниците во плеј-офот во Лигата на Европа. Европскиот гигант и најтрофеен клуб во светот...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

За прв пат во фудбалската историја на Македонија, два тима од нашата земја ќе играат во последното квалификационо коло за пласман во групната фаза од Европа лигата. Таму и Шкендија и Вардар ќе ги очекуваат...

Повеќе
July 14, 2017 - 0 Коментари

Работнички и Шкендија ги добија можните противници во третото квалификациско коло во Лигата на Европа. „Романтичарите“ влегоа во ждрепката како носителите, а ако го минат белорускиот Динамо Минск, со кого одиграа реми на првиот натпревар...

Повеќе
May 24, 2017 - 0 Коментари

Екипата на Манчестер Јунајтед ја освои Европа Лигата откако предмалку во Стокхолм со 2-0 славеше над екипата на Ајакс. Натпреварот започна со иницијатива на Манчестер Јунајтед, иницијатива која  вроди со плод во 18. минута кога...

Повеќе
May 11, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, полуфинале – втор натпревар: Лион – Ајакс Судија: Симон Марчињак (Полска) Стадион: “Парк Олимпик Лион” Почеток: 21:05 часот Почетни состави: Лион: Лопез; Рафаел, Нкулу, Диакаби, Морел; Толисо, Гоналонс; Корнет, Фекир, Валбуена; Лаказет Ајакс:...

Повеќе
May 11, 2017 - 0 Коментари

Лига Европа, 1/2-финале: Манчестер Јунајтед – Селта Виго (втор натпревар) Стадион: “Олд Трафорд”, Манчестер Судија: Oвиду Хатеѓан (Романија) Почеток: 21:05 часот Манчестер Јунајтед го пречекува Селта Виго во реваншот од 1/2-финалето на Лигата на Европа...

Повеќе
March 16, 2017 - 0 Коментари

Екипите на Бешикташ, Генк и Селта Виго се први патници во 1/4 финалето на Европа Лигата откако предмалку остварија позитивни резултати кои им овозможи пласман во следната рунда. Натпреварот Бешикташ – Олимпијакос беше во центарот на...

Повеќе
March 16, 2017 - 0 Коментари

По комплетирањето на 1/8 финалните натпревари од Лигата на Шампионите, вечерва ќе се комплетира и 1/8 финалната рунда во Европа Лигата. Најинтересно се очекува да биде во Истанбул каде Бешикташ ќе ги одмери силите со...

Повеќе
February 16, 2017 - 0 Коментари

17:00 Краснодар – Фенербахче 1:0 1:0 Клаесон (4) 19:00 АЗ Алкмар – Лион 1:4 0:1 Тусар (26) 0:2 Лаказет (45) 0:3 Лаказет (57) 1:3 Џаханбакш (68-пенал) 1:4 Фери (90) Астра Гиургиу – Генк 2:2 0:1...

Повеќе
February 16, 2017 - 0 Коментари

Со натпреварот помеѓу Краснодар и Фенербахче кој се игра со почеток од 17 часот, започнува нокаут фазата од Европа Лигата. Вкупно 16 екипи ќе се обидат да го поминат 1/16 финалето и да изборат пласман...

Повеќе
December 12, 2016 - 0 Коментари

Одредени паровите во Лигата на Европа, во фазата на елиминации во 1/16 финалето. На  24-те екипи во конкуренцијата, им се придружија и трето пласираните екипи од групите во Лигата на шампионите. Тимови од иста земја...

Повеќе