Преглед на "F1" Tag
May 20, 2018 - 0 Коментари

Покрај бројните најавени промени во поглед на техничката регулатива, челниците на Формула 1 планираат и бројни измени во календарот на трките. Последните неколку денови доста се пишува околу евентуалното деби на Мајами во Формула 1...

Повеќе
April 6, 2018 - 0 Коментари

Британскиот F1 возач, Луис Хамилтон е пред потпишување на нов, рекорден договор со Mercedes F1 тимот. Според договорот, Хамилтон за продолжената тригодшна лојалност по сезона ќе добива 45 милиони евра, а за овој период заедно со...

Повеќе
March 26, 2018 - 0 Коментари

Откако ги изгубивме сите надежи дека ќе гледаме Формула 1 на некоја од телевизиите со одлична вест не израдува Телевизија 24. Имено од оваа телевизија на својот интернет сајт информираат дека во последен момент успеале...

Повеќе
March 25, 2018 - 0 Коментари

Себастијан Фетел кај возачите и Ферари кај конструкторите се победниците на првата трка сезонава во F1 која утрово се возеше во Мелбурн, Австралија. По 58 извозени круга, Фетел со време од 1:29:33.283 и предност од...

Повеќе
March 22, 2018 - 0 Коментари

Двократниот F1 шампион Фернандо Алонсо во пресрет на новата сезона од Формула 1 изјави дека очекува неговиот McLaren во конкуренција на конструкторите да заврши меѓу најдобрите четири тимови, а со самото тоа и драстично да...

Повеќе
August 23, 2017 - 0 Коментари

Ферари го обнови договорот на пилотот Кими Раиконен и тој ќе се натпреварува за нив и наредната сезона во Формула 1. Така тимот од Маранело конечно стави крај на шпекулациите и финскиот пилот ќе може...

Повеќе
June 8, 2017 - 0 Коментари

Шампионот Нико Розберг изјави дека е подготвен заедно со Луис Хамилтон да ги поправат односите и да го продолжат пријателството. Додека беа тимски колеги во Мерцедес ривалството на патеката успеа да им го растури некогашното...

Повеќе
June 7, 2017 - 0 Коментари

Фелипе Маса изјави дека е подготвен да го продолжи враќањето во Формула 1 и да не си заминува по крајот на сезоната oд Вилијамс. Бразилскиот пилот дојде да го замени Валтер Ботас и да му...

Повеќе
June 6, 2017 - 0 Коментари

Од тимот на Ферари се одушевени од презентацијата на болидот за 2017 година SF70H. Според техничкиот директор на Скудерија Матија Биното болидите на Себастијан Фетел и Кими Раиконен ќе се силни на сите патеки од...

Повеќе
June 5, 2017 - 0 Коментари

Роберт Кубица ќе одржи тест со болид од Формула 1 на патеката во Валенсија утре. Ова е неговиот прв допир со шампионатот од 2011 година, кога стави крај на неговата кариера во Формула 1. Тогаш...

Повеќе
May 30, 2017 - 0 Коментари

Тото Волф, шефот на тимот на Мерцедес, е убеден дека победата на Себастијан Фетел во Гран При на Монако оваа недела не беше во режија на тимот на Ферари. Себастијан успеа да помине пред својот...

Повеќе
May 28, 2017 - 0 Коментари

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел ја освои Гран При на Монако, а за Скудерија триумфот беше полн, откако другиот пилот на италијанците – Кими Раиконен, финишираше втор и ги направи среќни сите навивачите на тимот....

Повеќе
May 27, 2017 - 0 Коментари

Кими Раиконен со Ферари ја освои полпозицијата во трката за Гран При на Монако, победувајќи го клубскиот колега Себастијан Фетел. Финецот запиша најбрз круг за 1:12.178 минути, што четирикратниот светски шампион не успеа да го...

Повеќе
May 27, 2017 - 0 Коментари

Џенсон Батон, кој овој викенд ќе земе учество во првото и единствено натпреварување за сезоната 2017, ќе стартува од последната линија. Пилотот на Мекларен доби казна со 15 места за Гран При на Монако и...

Повеќе
May 26, 2017 - 0 Коментари

За време на тркачкиот викенд за Гран При на Монако Рено ќе одбележи 40-годишен јубилеј од своето деби во Формула 1. Француската марка влегува во шампиоината во 1977 година за Гран При на Велика Британија,...

Повеќе
May 18, 2017 - 0 Коментари

Рос Браун се сретна со извршниот директор на Дорна Кармело Езпелета за време на викендот во Шпанија, за да разговараат за тоа како датумите од календарот на Формула 1 да не се совпаѓаат со оние...

Повеќе