Преглед на "Фенербахче Улкер" Tag
April 27, 2018 - 0 Коментари

Кошаркарите на Фенербахче се вториот учесник на фајналфор турнирот во Белград откако вечерва славеа на гостувањето против Басконија со резултат 83-92, добивајќи ја оваа четвртфинална серија со 1-3....

Повеќе
January 24, 2017 - 0 Коментари

Фенербахче како гостин славеше со резултат 86:81 (22:15, 17:19, 29:26, 18:21) и на тој начин му се одмазди на Уникс Казан за поразот во Истанбул на 2 ноември минатата година. Перо Антиќ запиша 7 поени...

Повеќе
December 8, 2016 - 0 Коментари

Антиќ и Фенербахче ја победија во Истанбул Црвена Звезда со 87:72 (20:18, 21:13, 27:19, 19:22), во рамките на 11-то коло во Евролигата. Нашиот поранешен капитен постигна 13 поени. Удох заврши со 15 поени, девет скока, пет...

Повеќе
December 1, 2016 - 0 Коментари

Голема неизвесност, како што и се очекуваше во натпреварот во Истанбул меѓу Фенербахче и Реал Мадрид во Евролигата, каде домаќинот победи со 78:77, иако гостинот напаѓаше за победа! Серхио Љуј промаши шут за победа, а топката...

Повеќе
November 24, 2016 - 0 Коментари

Тимот на Перо Антиќ – Фенербахче стигна до шестата победа во Евролигата, откако славеше на гостувањето во Милано со 70:79 (17:21, 19:23, 27:14 и 7:21). Антиќ постигна седум поени, а Костас Слукас заврши со 16 поени,...

Повеќе
November 17, 2016 - 0 Коментари

Фенербахче и Перо Антиќ славеа во својата “Улкер Спорт Арена”, против Анадолу Ефес со 88:80, и со тоа ја прекинаа серијата од три последователни порази во Евролигата. Антиќ постигна 2 поени. Најдобар во редовите на...

Повеќе
November 15, 2016 - 0 Коментари

Вице-шампионот на Евролигата Фенербахче каде настапува Перо Антиќ го запиша и третиот пораз по ред во 7-то коло во Евролигата, откако загуби кај Макаби Тел Авив со 87:77. За Макаби за кого ова беше трета...

Повеќе
November 11, 2016 - 0 Коментари

Басконија беше убедлива над вице-шампионот во Евролигата, тимот на Фенербахче каде настапува нашиот Перо Антиќ – 86:52. Антиќ одигра 10 минути и постигна 4 поени (една тројка и едно слободно фрлање). Најпрецизни во победата беа...

Повеќе
November 2, 2016 - 0 Коментари

Бранителот на титулата на Турција го доживеа првиот пораз на стартот на новата сезона во Евролигата во петтиот круг, откако загуби на домашен терен од Уникс Казан со резултат 81:73 (20:15, 23:24, 20:23, 18:11). Нашиот...

Повеќе
October 30, 2016 - 0 Коментари

Фенербахче ја запиш и третата последователна победа во турското првенство, откако во рамките на 4-то коло ја победи Пинар Карсијака со резултат од 84:75 (19:21, 17:18, 24:17, 24:19), а Перо Антиќ постигна шест поени.   Боби...

Повеќе
October 28, 2016 - 0 Коментари

Перо Антиќ и Фенербахче ја запишаа и победата број 4 во новата сезона во Евролигата, откако во четвртото коло славеа во турското дерби кај Галатасај со 87:103. Антиќ успеа да запиша само два поени, а...

Повеќе
October 26, 2016 - 0 Коментари

Нашиот поранешен капитен Перо Антиќ ја запиша и третата победа во третото коло во Евролигата, откако на домашен терен го победија Жалгирис Каунас со 82:68. Aнтиќ запиша 11 поени, а најпрецизни во победата беа Удох...

Повеќе
October 14, 2016 - 0 Коментари

Перо Антиќ и Фенербахче ја отворија новата сезона во Евролигата со победа, откако го победија дома тимот на Брос Бамберг со 67:66. Нашиот поранешен капитен заврши со 10 поени, исто колку што имаа и Удох...

Повеќе
October 5, 2016 - 0 Коментари

Нашиот поранешен капитен Перо Антиќ славеше со неговиот Фенербахче во финалето на Супер купот на Турција против Анадолу Ефес со 77:69. Фенербахче покажа класа, и не му дозволи на противникот ниту да се доближи. Фенербахче...

Повеќе
September 9, 2016 - 0 Коментари

Турскиот Фенербахче, во кој игра најуспешниот македонски кошаркар Перо Антиќ, ќе биде гостин на најтрофејниот македонски клуб Работнички на 30 септември, кога клубот од Дебар мало ќе прославува 70 години. Во пријателски натпревар против шампионот на...

Повеќе
June 25, 2016 - 0 Коментари

Чешкото крило на Фенербахче Јан Весели, кој зад себе има три сезони во НБА во екипите на Денвер Нагетс и Вашингтон Визардс, би можел повторно да го прелета океанот. Според турските медиуми три екипи пројавуваат...

Повеќе