Преглед на "Fernando Alonso" Tag
October 20, 2017 - 0 Коментари

Фернандо Алонсо најави за време на прес-конференцијата за претстојната Гран При на САД дека останува во Формула 1 со тимот на Мекларен и догодина. Шпанецот стави крај месечните шпекулации дека ќе се повлече од Формула...

Повеќе
July 6, 2017 - 0 Коментари

Фернандо Алонсо изјави дека според него Роберт Кубица е еден од најдобрите пилоти на неговата генерација и целосно заслужува повторно да се натпреварува во Формула 1, под услов да може. “Мислам дека Роберт Кубица е...

Повеќе
July 1, 2017 - 0 Коментари

Во Гран При на Азербејџан Фернандо Алонсо конечно заврши во топ 10 и ги донесе првите поени на Мекларен оваа сезона. По трката шпанскиот пилот изјави дека според него неговиот успех се должи на искуството...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Ферари не започнале да водат преговори со двајцата пилоти за продолжување на договорите за 2018 година, бидејќи се разочарани од своите пилоти, иако во оваа сезона Себастијан Фетел во моментов е лидер на табелата кај...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Фернандо Алонсо потврди дека сеуште не е сигурен каде ќе се натпреварува во следната сезона, но не ја исклучи и можноста да премине во Индикар. Неговиот договор со Мекларен истекува на крајот на 2017 година...

Повеќе
May 29, 2017 - 0 Коментари

Пилотот на Мекларен во Формула 1 Фернандо Алонсо отпадна при деби учеството во најпрестижниот круг од американските Индикар серии. Тој започна петти на линијата во Индијанаполис, и цело време се движеше во топ 10, но...

Повеќе
May 22, 2017 - 0 Коментари

Фернандо Алонсо ќе стартува од петтата позиција во првата трка од американската Индикар серија во Индијанаполис овој викенд. Шпанецот, кој нема да присуствува на трката за ГН на Монако за Инди, забележа четири круга со...

Повеќе
May 11, 2017 - 0 Коментари

Двократниот светски шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо има уште 10 години, за да успее да ги освои “24-те часа Ле Ман”, тврди неговиот пријател и поранешен ривал на патеката Марк Вебер. Алонсо веќе го...

Повеќе
April 13, 2017 - 0 Коментари

Фернандо Алонсо нема да биде на стартната линија во трката за Гран При на Монако на 28-ми мај оваа година, бидејќи ќе се натпреварува во Индикар 500. Шпанскиот пилот ќе помогне на Мекларен во нивното...

Повеќе
March 29, 2017 - 0 Коментари

Луис Хамилтон изјави дека според него спортот има потреба од Фернандо Алонсо да се врати во битката за титули, а тоа може да се случи само ако добие силен автомобил. Од предсезонските тестови и трката...

Повеќе
March 21, 2017 - 0 Коментари

Фернандо Алонсо не ги криеше проблемите од предсезонските тестови на Мекларен. Во интервју само неколку дена пред почетокот на новата сезона, тој изјави дека не верува дека ова ќе биде добра сезона за неговиот тим....

Повеќе
February 9, 2017 - 0 Коментари

Светскиот шампион Нико Розберг изјави дека се надевал дека Мерцедес ќе го земат Фернандо Алонсо за негов заменик во сезоната 2017 во Формула 1. Германскиот пилот се повлече од спортот неочекувано и сребрената стрела беа...

Повеќе
January 31, 2017 - 0 Коментари

Двократниот светски шампион Фернандо Алонсо од Мекларен-Хонда е најдобар пилот во светот. Ова го изјави новиот извршен директор на британскиот тим Зак Браун, кој го замени неодамна отстранетиот легендарниот раководител Рон Денис. “Не е тајна...

Повеќе
January 15, 2017 - 0 Коментари

Официјалниот сајт на Формула 1 објави интересно интервју со пилотот на Мекларен, Фернандо Алонсо, во кое шпанецот беше запрашан ако може да вози само иста кола до крајот на својот живот, која би била. “McLaren...

Повеќе
December 24, 2016 - 0 Коментари

Фернандо Алонсо изјави дека минатогодишниот резервен и догодишен тркачки пилот Стофел Вандоорн еден ден ќе го води Мекларен и треба да е подготвен за задачата во која Алонсо и Џенсон Батон ќе му помогнат. Фернандо, чиј...

Повеќе
December 19, 2016 - 0 Коментари

Фернандо Алонсо верува дека Мекларен е најдобриот тим, со кој работел досега во 15-годишната кариера во Формула 1. Во последните две години шпанскиот пилот нема победено трка со тимот од Вокинг и има само три...

Повеќе