Преглед на "ффм" Tag
November 11, 2017 - 0 Коментари

Нов, голем, историски успех за македонскиот фудбал годинава. Откако фудбалската репрезентација до 21 година обезбеди настап и играше на ЕП во Полска годинава, а ФК Вардар се пласираше во групната фаза од Европа Лигата, фудбалерите...

Повеќе
September 2, 2017 - 0 Коментари

Македонија конечно забележува голема гостинска победа откако предмалку во Хаифа со 1-0 ја совлада домашната репрезентација на Израел. Во натпревар во кој Македонија може да се каже дека беше за нијанса подобар противник, победоносниот гол...

Повеќе
September 2, 2017 - 0 Коментари

За неколку минути во Хаифа ќе започне квалификациониот натпревар за пласман на СП во Русија помеѓу Израел и Македонија. Селекторот на нашата репрезентација, Игор Ангеловски натпреварот ќе го стартува со Несторовски во нападот поддржан од...

Повеќе
August 5, 2017 - 0 Коментари

Фудбалската Федерација на Македонија преку соопштение на својата интернет страница известува за режимотна движење пред и за време на одржување на Супер Купот. Целосното соопштение следи во продолжение. “Ја известуваме јавноста и посетителите на фудбалскиот...

Повеќе
March 28, 2017 - 0 Коментари

По 2013 година сениорската репрезентација на Македонија конечно сврза две победи. По квалификационата победа над Лихтенштајн, Македонија вечерва во Скопје со убедливи 3-0 ја совладаа репрезентацијата на Белорусија. Нашите фудбалери доминираа во  текот на целиот...

Повеќе
March 5, 2017 - 0 Коментари

Дејан Цветаноски го шокираше лидерот на табелата Вардар откако со двата гола во 75 и 83 минута направи целосен пресврт и и донесе победа на својата Победа. Иако бранителите на титулата водеа со голот на...

Повеќе
February 18, 2017 - 0 Коментари

Илчо Ѓорѓиоски, ќе остане претседател и во наредните четири години на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ). Тој од вкупно 94 присутни делегати освои 91 глас, и така доби нов мандат кој ќе трае од 2017...

Повеќе
January 25, 2017 - 0 Коментари

Утре со почеток од 9 часот во седиштето на УЕФА во Нион (Швајцарија) ќе се изврши ждрепката за квалификациите за ЕП за фудбалери до 21 година кое во 2019 година ќе се одржи во Италија...

Повеќе
December 13, 2016 - 0 Коментари

Фудбалската федерација на Македонија изработи основен проект за модерни фудбалски соблекувални со придружни простории кои ги задоволуваат високите критериуми на енергетска ефикасност, едноставен конструктивен систем, квалитетни материјали со повисоки перформанси. Проектот изработен во согласност со...

Повеќе
December 13, 2016 - 0 Коментари

Фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години денеска ги доби противниците за пласман на Европското Првенство во 2018. Македонија доби релативно лесна група и во групата 8 ќе се натпреваруваат со соодветните репрезентации на Босна...

Повеќе
November 24, 2016 - 0 Коментари

Има ли крај слободниот пад на Македонија на ФИФА рејтинг листата? Она што и се очекуваше денеска го потврди ФИФА која во најновата рејтинг листа ја рангираше Македонија на 162 позиција што претставува пад од...

Повеќе
November 19, 2016 - 0 Коментари

И оваа година Фудбалската Федерација на Македонија ќе ги награди најдобрите во Мак Фудбалот. Номинирани се вкупно 15 фудбалери, фудбалерки и останати спортски работници и тоа во пет конкуренции. Својот глас можете да го дадете...

Повеќе
November 9, 2016 - 0 Коментари

Во изјава за официјалниот сајт на Фудбалската Федерација на македонија, селекторот на нашата најдобра машка репрезентација, Игор Ангеловски изјави дека на натпреварот против Шпанија ќе мора да се одигра подобро од натпреварот против Италија. ‘Радува...

Повеќе
October 30, 2016 - 0 Коментари

Македонската репрезентација е на слободен пад на ФИФА листата. По последното рангирање Македонија се најде на 155то место, најниско во историјата на македонскиот фудбал, а доколку загуби од Шпанија, Македонија би можела да забележи и...

Повеќе
October 26, 2016 - 0 Коментари

Македонските фудбалери до 17 години претрпеа пораз од врсниците од Србија во квалификациите за Европското првенство со 3:1. Гавриќ донесе водство, а Филип Ступаревиќ подоцна со два гола во 55-та и 69-та минута ја донесе и...

Повеќе
October 20, 2016 - 0 Коментари

Поразите од Израел и од Италија во Скопје си го направија своето, македонската најдобра селекција го има веќе најслабиот пласман во историјата, откако се најде на 155-то место на ФИФА листата. Нашата селекција доживеа пад за...

Повеќе